Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Başka Kuruma Naklen Geçebilirmi!

Taşerondan kadroya geçiş düzenlemesi ile sürekli kadro statüsüne geçen işçileri yakından ilgilendiren emsal bir düzenleme! taşerondan kadroya geçen taşeron işçiler başka kuruma geçiş yapabilir mi işte detaylar..

Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Başka Kuruma Naklen Geçebilirmi!

Taşaron düzenlemesi ile kadroya geçiş yapan işçileri sürekli işçi statüsüne geçişi sonrası başka kurumlara naklen atanabilecek!

Daha önce 696 sayılı KHK düzenlemesinde sürekli işçi düzenlemesinden yararlanan işçiye 703 sayılı KHK'nın 221. maddesi ile müjdeli bir emsal haber geldi. 

703 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname düzenlemesinde Madde 221'e göre Başbakanlıkta taşeron işçi olarak çalışan işçiler  Devlet  Personel Başkanlığınca 1 ay içerisinde kadrolarıyla birlikte atanmaları gerçekleşecek. 9 Temmuz tarihinde yayımlanan KHK'da Başbakanlığıkta taşeron şoförler yüzde yetmiş işçilik maliyetlerinden dolayı kadro alamayan taşeron işçilerin sürekli işçi statüsüne geçişi sağlanacak ve kamu kurumlarına 1 ay içerisinde atanacağı düzenlendi. Bu düzenmele diğer kamuda taşerondan kadro alan işçilerin başka kurumlara geçişinde emsal niteliği taşıyağı görüşü ağırlık kazandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsiz
Adsiz - 3 yıl Önce

Ben pansiyonda çalışan sözleşmeli işçiyim bu arada lise okumaktayım aile danışmanı üniverste onayli belge almaktayım benim için bir atama olurmu bilgi verirmisiniz