Brifing Ne Demek? Brifing Kimlere Verilir? Anlamı!

Herhagi bir konuda veya iş hakkında kısa açıklama ve özet olarak verilen bilgiler brifing anlamını ve konusunu içerir. Brifing nedir? Anlamı kimlere verilir?

Brifing Ne Demek? Brifing Kimlere Verilir? Anlamı!

İş hayatında çokça karşımıza çıkan terimlerden bir tanesi de Brifing'tir. Toplantı, sunum, çalıştay, bilgilendirme toplantıları gibi terimlerin yanı sıra iş hayatında uygulanan bir diğer uygulama da brifing olarak karşımıza çıkıyor.

BRİFİNG NEDİR?

Kelime olarak eş anlamlıları özsunuş, sunum özetlem gibi kelimeler brifing kelimesine karşılık olarak geliyor. Anlamı ise bir iş bir konu hakkında özet olarak verilen bilgidir.

BRİFİNG KİMLERE VERİLİR?

Bir kurum ya da bir kuruluşta yetkili olan kişilerin kurum en üst amirine en üst yetkililerine verilen sözlü sunumlar özet bilgiler şeklinde yapılır. Bu toplantılarda alt birimlerden üst birimlere karşı brifingler yapılmaktadır. Özet bilgileri bir konu hakkında örnek olarak İstanbul Şehir hastanesinin yapım aşaması ne durumda! Bu konuda Sağlık Bakanlığı Bilim sanayi ve teknoloji Bakanlığı Cumhurbaşkanlığına brifing verebilir.

BRİFİNG KELİME ANLAMI VE İNGİLİZCESİ;

İngilizcede Briefing olarak geçen bir kelimenin karşılığıdır. Sözlükte geçen tanımda ise bir konuda özetle verilen bilgi ve açıklama olarak geçmektedir.

YORUM EKLE