Bedelli Askerlik Yapacaklar İşsizlik Maaşı Alabilecek Mi?

Bedelli askerlik için yoğun bir ilgi yaşanıyor. Bununla birlikte, bedelli askerlik yapanlar işsizlik sigortası haklarından yararlanır mı? Bedelli askerlik işsizlik maaşı alırlarmı? İşte detaylar..

Bedelli Askerlik Yapacaklar İşsizlik Maaşı Alabilecek Mi?

Bedelli askerlik için yoğun bir ilgi yaşanıyor. Bununla birlikte, bedelli askerlik yapanlar işsizlik sigortası haklarından yararlanır mı? Bedelli askerlik işsizlik maaşı alırlarmı? 2018 bedelli askerlikten yararlanacak olanların merak ettiği konuları işin olsa ekibi olarak gündeme almaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi işsizlik maaşı alabilmek için herhangi bir işte çalışıyor iken işten çıkarılmak gerekiyor. Gerekli olan şartları taşıyan adayların yararlanabielceği işsizlik maaşı hakkında buradan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

BEDELLİ ASKERLİK YAPANLARA İŞSİZLİK MAAŞI ÖDENİR Mİ?

Bedelli askerlik yapacak kişiler 3 hafta süreyle kendi çalıştıkları kurumlardan ücretsiz iznli sayılarak ayrılıp askerlik yapacak yerlerine gideceklerdir. Bu yüzden yapılan işlemlerden ve hukuken yapılan çalışmalardan dolayı hiçbir şekilde bedelli askerlik yapacak kişiler işsizlik maaşı alamayacaklar. Bu durum hukuk yönünden açıklanması nedeniyle de askere giden kişi ancak geri döndüğünde işten kendi istekleri dışında çıkartılırlar ve sigorta primleri de yeterli seviye de olursa normal vatandaşlar gibi işsizlik maaşlarını alabilir ve istedikleri şekilde bir işte çalışana kadar işlemlerden faydalanabilmektedir. Bilindiği gibi bedelli askerlik yasal mevzuatı yayımlandığında herhangi bir işte çalışanların hak kaybı yaşamamaları için gerekli olan düzenlemelerde yapıldı. Buna göre Bedelli askerlik yapacak kişiler bu durumları göz önünde bulundurarak planlamalarını yapmalı ve 3 haftalık süreç içerisinde hukuken çalıştıkları yerden hiçbir şekilde maaş kesintisi yaşamamaktadırlar.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Niçe
Niçe - 3 yıl Önce

Saglam sacmalamissiniz tebrikler

Adamlar askere gidiyor. Silah altına alınıyorlar. Tazminatinida alır işsizlik maasinida

Can
Can @Niçe - 3 yıl Önce

Neden saçmalamış olsun bedelli olarak askere giden adam işten çıkmıyor ki işsizlik ödeneği veya tazminat almasını gerektirecek bir durum yok ortada.

Metin Cengiz
Metin Cengiz - 3 yıl Önce

Bedelli askerlik yapacak kişiler 3 hafta süreyle kendi çalıştıkları kurumlardan ücretsiz iznli sayılarak ayrılıp askerlik yapacak yerlerine gideceklerdir. Bu yüzden yapılan işlemlerden ve hukuken yapılan çalışmalardan dolayı hiçbir şekilde bedelli askerlik yapacak kişiler işsizlik maaşı alamayacaklar. Bu durum hukuk yönünden açıklanması nedeniyle de askere giden kişi ancak geri döndüğünde işten kendi istekleri dışında çıkartılırlar ve sigorta primleri de yeterli seviye de olursa normal vatandaşlar gibi işsizlik maaşlarını alabilir ve istedikleri şekilde bir işte çalışana kadar işlemlerden faydalanabilmektedir. Bilindiği gibi bedelli askerlik yasal mevzuatı yayımlandığında herhangi bir işte çalışanların hak kaybı yaşamamaları için gerekli olan düzenlemelerde yapıldı. Buna göre Bedelli askerlik yapacak kişiler bu durumları göz önünde bulundurarak planlamalarını yapmalı ve 3 haftalık süreç içerisinde hukuken çalıştıkları yerden hiçbir şekilde maaş kesintisi yaşamamaktadırlar.