Ev almak isteyenler için uygun ödeme seçenekleri sunan Emlak Konut ve TOKİ iş birliği ile vatandaşlara bir müjde daha verildi. Emlak Konut tarafından başlatılan kampanya ile konut alımlarında vatandaşa 48 bin TL indirim kampanyası başlatıldığı ifade edildi. Buna göre sadece 48 bin TL değil aynı zamanda taksitlerin ödeme tarihi ve faiz oranında da uygun seçenekler sunan Emlak Konut’un tarihi kampanyası hakkında detaylı bilgiler ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Kampanya Detayı

Sabahın haberine göre Emlak Konut tarafından başlatılan kampanyada taksitlerin iki yıl sonra başlayacağı ifade edildi. Buna ek olarak kampanya çerçevesinde 15 yıl vade ile yüzde 0,79 faiz oranı ile satışlar başladı. İlgili faiz oranı kapsamında 500 bin TL değerinde bir ev için 400 bin TL kredi ile maliyet 668 bin TL olurken, kampanya ile bu rakam 620 bin TL’ye iniyor ve vatandaşın 48 bin TL’si cebinde kalmış oluyor.

Alınacak olan konutların fiyatına göre yüzde 80’i için kredi kullanılacak olup kalan yüzde 20’lik ödeme için sadece yüzde 5 peşinat verilecek ve geri kalan yüzde 15’lik kısım için ödemeler ise üçüncü yılda başlayacak. 15 yıl vade seçeneği ve yüzde 0,79 faiz oranı ile satışa sunulan konutlara ilişkin ödeme planı ise şu şekilde.

Kamu bankaları aracılığı ile kredi çekmek isteyen vatandaşlar için ise ayrıca bir indirim olanağı sunulmakta olup faiz oranı yüzde 0,64’e düşmektedir. Buna göre ise aynı fiyatlı daire için 15 yılda toplam 674 bin lira öderken, aylık taksitleri ise 5.573 liradan 3.749 liraya düşecek. Faiz hamlesiyle ev almak isteyen vatandaşın 1.824 liralık aylık taksit farkı da cebinde kalmış olacak.

Dar Gelirli Ailelere 40 Bin TL Destek

Konut desteği ile ilgili olarak geçtiğimiz haftalarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verilen müjdede ise evini tadilat etmek isteyen ve dar gelirli olan vatandaşlara 40 bin TL destek verileceği açıklanmıştı. İlgili destek için ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapılabilecek.