İŞKUR Toplum Yararına Programı TYP Kapsamında Binlerce Personel Alacak!

Türkiye İş Kurumu TYP personel alımları için ilan yayımladı. Yeni yayımlanan işçi ve personel alım ilanlarında bir çok ilde başvuru alınacak. TYP iş ilanlarının detayları haberimizde..

İŞKUR Toplum Yararına Programı TYP Kapsamında Binlerce Personel Alacak!

Türkiye İş Kurumu üzerinden çok sayıda TYP personel alımı yapılıyor. Bilindiği gibi İŞKUR kamu kurumlarına ve özel firmaların personel ihtiyacının giderilmesi için çok sayıda alım ilanları yayımlamakta. Alım yapılan ilanlardan bir tanesi de Toplum Yararına Programları olmakta. TYP alımlarında işe alınan personeller 6 ay süre ile çalışmaktalar.

Çevre temizliği, Park düzenlemeleri Çevre temizliği, Ağaçlandırma uygulama alanlarında yapılacak olan alımlar Kars, Digor, Selim, Kağızman ilçelerinde Artvin, Merkez, Borçka, Arhavi, Ardavuç, Yusufeli, Şavşat, Murgul ilçelerinde Van, çaldıran, Muradiye, özalp, İpekyolu, Erciş, Edremit, Tuşba, Başkale, Saray, Gürpınar, Çatak ilçelerinde, Bayburt, merkez, Demirözü, Aydıntepe, İlçelerinde alım yapılacak.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI!

Toplum yararına personel alım ilanlarında başvuru yapabilmek için yaş şartında 18 yaşını tamamlamak gerekiyor. Adayların herhangi bir sosyal yardım almaması, açık öğretim harici örgün eğitim kurumlarında eğitim ve öğretimine devam ediyor olmaması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR TYP personel alımlarında başvuru detayları alım yapılan olan pozisyonlarda farklılık gösteriyor. Adayların başvuru yapacakları iş ilanındaki başvuru özel ve genel şartları taşıyıp taşımalarını kontrol etmeleri gerekiyor. Ayrıca başvurular sadece İŞKUR e-sube üzerinden ve il ve ilçelerde bulunan İŞKUR şubelerinden yapılabilecek. Adayların aşağıdaki linki tarayıcıdan açarak başvuru yapmak istedikleri ili seçmeleri ve arama butonuna tıklamaları yeterli olacaktır.

Başvuru yapmak için: https://goo.gl/1ErBF8

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 23:10
YORUM EKLE