Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Şartı ile Personel Alımı Yapıyor

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sözleşmeli kamu personeli alımı için tercih duyurusu ilanı yayımlanmıştı. Bu tercih duyurular içerisinde birçok meslek içerisinde personel alımının yapılacağı açıklandı. Bizlerde detayları haberimize derledik..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS Şartı ile Personel Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacak. Kurumun farklı bünyelerine yapılacak olan personel alımlarında adayların istenilen şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine "mühendis, mimar ve şehir plancısı" pozisyonlarında alım yapılacağı açıklandı. Adaylar başvurularını ÖSYM sitesi üzerinden yapacağı genel şartları karşılıdıkları taktirde ise Bakanlık tarafından yönetilecek mülakatlara alınacakları açıklandı.

Genel Başvuru Şartları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alım ilanlarında her pozisyon için farklı personel alım ilanları bulunsa da Bakanlık tarafından belirlenen genel başvuru şartları öncelikli olarak adayların karşılaması gerekmektedir. Adaylardan istenilen genel başvuru şartları şu şekildedir; " 18 yaşından büyük olmak, T.C. vatandaşı olmak, istenilen pozisyonlarda lisans derecesine sahip olmak, herhangi sağlık sorunu bulunmaması, adli sicil soruşturmasının temiz olması, kamu haklarından mahrum olmaması, KPSS'ye girmiş ve KPSSP3 puanı almış olmak ve erkek adayların askerlik sürelerini tamamlamış olması" Bakanlık tarafından istenilen genel şartlar olarak bilinmektedir. Genel başvuru şartlarını karşılayan adayların, gireceği pozisyon ile alakalı özel başvuru şartlarını da karşılıyor olması gerekmektedir. Adayların ÖSYM sitesi üzerinden istedikleri pozisyona 25 Aralık 2019 tarihine kadar başvurması gerekmektedir.

DETAYLAR BURADA

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 13:51
YORUM EKLE