Ziraat Bankası Düşük Faiz, 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvuru Şartı, Faiz Tutarı Belli Oldu

Ziraat Bankası, Halkbankası ve Vakıflar Bankasına 6 ay boyunca geri ödemesiz bireysel ihtiyaç kredisi verilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik istikrar kalkanı düşük faizli kredi için başvuru şartları geri ödeme tutarı ne kadar olacak belli oldu!

Ziraat Bankası Düşük Faiz, 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvuru Şartı, Faiz Tutarı Belli Oldu

Ziraat Bankası 6 Ay Geri Ödemesiz Düşük Faizli Ekonomik istikrar kalkanı temel ihtiyaç kredi

Ziraat Bankası düşük failiz kredisine kimlerin başvuru yapabileceği ve geri ödeme miktarı ne kadar olacağına dair detaylar belli oldu.

Buna göre orta ve düşük gelir düzeyindeki vatandaşların temel ihtiyaçlarının desteklenmesi için ihtiyaç kredisi ödemesi yapılacak. Vatandaşlara gıda harcaması, kira ödemeleri fatura doğalgaz, elektrik faturası gibi ödemelerini karşılanması için kredi verilecek. En az ödeme tutarı 5 Bin Tl. En fazla maksimum kullandırılabilecek destek kredi tutarı ise 10 Bin tl olarak açıklandı. Toplamda 36 ay vadesi olan bu kredide ilk 6 ay ödemesiz olacak. Vatandaşlar 30 ayda kredi ödemlerini bittirebilecek.

KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru şartlarında ise ev halkında geliri 5 bin Tl ve altında olması gerekli olacak. Bu kapsamda asgari ücretliler, serbest meslek çalışanları ve emekliler ile diğer meslek grubundan vatandaşlar orta ve düşük gelir grubundan vatandaşlar bu destekten yararlanabilirler.

GERİ ÖDEME NE ZAMAN BAŞLAYACAK NE KADAR GERİ ÖDENECEK;

Ziraat Bankasından temel ihtiyaç destek kredisi kullanan vatandaşlar 5 bin Tl kredide 30 aylık vadede her ay 188 TL ödeme yapacaklar. Yani 5640 Tl ödeme yapmış olacaklar. 640 Tl faiz ödemiş olacaklar. Müşterilerin 7.500 Tl vadede geri ödemelerinde ise 282 Tl taksitlerde toplamda 8460 Tl geri ödeme yapacaklar. Vatandaşların en üst rakamda kullanabilecekler, 10 bin tl için ise aylık taksitleri 376 Tl üzerinden 30 ay toplamda 11.280 Tl geri ödemesi olacak.

ÖZEL VE KAMU BANKASI BORÇ ERTELEME;

Ayrıca kamu bankaları ile özel bankalardan daha önce kredi kullanan vatandaşlar 3 ay süre ile borç erteleme başvurusu yapabilecekler. Bu konuda bankalar 31 Mart 2020 tarihine kadar olan kredi faizi ana parası diğer ödemeleri erteleyebilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aa
Aa - 2 yıl Önce

Bankadan kırmızı kalem yiyen biri krediden faydalanabilecekmi

bekir
bekir - 2 yıl Önce

arkadaşlar kafama bir şey takıldı. hadi gelir 5000 tl altı. orası tamam. peki normal şartlarda düşük kredi notu yada vergi borcu gibi durumlar kredi çekmeye engel biliyorsunuz. bu sözde destek kredisinde de kredi notu gibi durumları göz önünde bulunduracaklarmı. bilen bir arkadaş cevap yazarsa sevinirim. çünkü ne bu desteği çıkartan zihniyet, nede çığırtkanlığını yapan medya bu detaya girmemiş. galiba bu destekte göz boyamalık stratejik bir plan.

sezai keskin
sezai keskin - 2 yıl Önce

ziraatbankası 6 ay ödemesiz kıradiye nasıl başvuracağım yardımcı olurmusunuz 05364096374

İbo
İbo - 2 yıl Önce

Başka bankadan kredim var kredi kartı borcum vr yararlanabiliyor muyum

erdalhoruz
erdalhoruz - 2 yıl Önce

İhtiyaç

Bilal
Bilal - 2 yıl Önce

Bankadan kırmızı kalem yiyen biri krediden faydalanabilecekmi

Bilal
Bilal - 2 yıl Önce

Bankadan kırmızı kalem yiyen biri krediden faydalanabilecekmi

Ayhan Doğan
Ayhan Doğan - 1 yıl Önce

Çok güzel banga garantili güvenilir bir banka