Zeytinyağı ve Zeytin İhracat Ödülü Aldı

Zeytin ve Zeytinyağı Ege İhracatçıları Birliği Genel Kurulu oluşturuldu. Birlik zeytin ihracatı yapan ilk 5 firmaya ödül verdi. İşte ayrıntılar…

Zeytinyağı ve Zeytin İhracat Ödülü Aldı

Zeytinyağı ve Zeytin İhracat Ödülü Aldı

Dünya birinciliğini hedeflediği Türkiye'nin sofralık zeytin ve dünya ikinciliğine göz koyduğu zeytinyağı sektörlerinde katma değerli ürün ihracatını özendirmek isteyen Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği ambalajlı zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracatında ilk 5’er firmayı armağanlandırdı. Bu dalda Ambalajlı zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracat şampiyonlarına ödülleri Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği’nin 2014 yılı olağan mali Genel Kurul Toplantısı’nda Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk tarafından dağıtıldı. Ülkemiz de zeytin ve zeytinyağı tüketimini çoğaltmak amacıyla Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve RTÜK işbirliğinde hazırlanan kamu spotuna destek veren kurum ve şirketlere teşekkür plaketlerini ise Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Renklidağ takdim etti.

Kurulda konuşan Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Renklidağ Türkiye’nin ihracatta büyük hedefleri olduğunu ve bu hedeflere ulaşmanın yolunun ihracatı miktar bazında arttırmanın yanında değer olarak da arttırmaktan geçtiğini belirtti. Bir de Türkiye’nin ortalama ihraç fiyatı kilogramda 1.6 dolar seviyesinde bunu 3 dolar seviyesine çıkarmamız lazım bunun yolu da katma değerli ürün ihracatımızı arttırmaktan geçiyor diye belirtti. Zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracatında dökme yerine ambalajlı ürün ihracatımızın artmasını teşvik etmek amacıyla ödül töreni düzenledik dedi. Ülkemizin zeytin ve zeytinyağını yurtdışında ve yurtiçinde tanıtması amacıyla kurdukları Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi’nin yurtdışında ve yurtiçinde fuarlara katılarak sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenleyerek Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yaptığını hatırlatan Renklidağ şu açıklamaları ilave etti, Ülkemizin katma değerli ürün ihracatı için çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte arttırarak sürdüreceğiz. Yani Zeytinyağı üreticisine verilen prim Avrupa Birliği’ndeki üreticiye verilen prim miktarına yaklaştığı noktada rekabetçiliğimiz artış gösterecek diye belirtti. Çünkü şuan ki şartlar altında yani diğer ülkelerin fiyatları ile bizim ülkemizin fiyatları arasıda büyük fark var ve böyle şartlar altında rekabet edemezdi dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE