Zamlı Memur Maaşı Temmuz 2020 Bordrosu Açıklandı!

2020 yılının ikinci maaş zammı 15 Temmuz tarihinde ödenecek. Kamuda çalışanlar, memur bordrosunun ne zaman açıklanacağını merak etmekteler. Nihayet bodrolar HMB uygulaması bordro sorgulama ekranından açıklandı. İşte detaylar.

Zamlı Memur Maaşı Temmuz 2020 Bordrosu Açıklandı!

Kamu kurumlarında görev yapan yüz binlerce memurun merak ettiği konulardan bir tanesi 2020 Temmuz Zamlı maaş bordrosu ne zaman açıklanacak? Bu sorunun cevabı geçtiğimiz dakikalarda belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı e-devlet üzerinden e-bordro aracılığıyla maaş bordroları öğrenilebilecek.  Bilindiği gibi 3 Temmuz tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tüketici fiyat endeksi rakamlarına açıkladı. Yüzbinlerce emekli ile memur maaş zammı enflasyon artışı oranları belli oldu. Bununla birlikte toplu sözleşmelerde açıklanan 6 aylık maaş artışı rakamları 15 Temmuz tarihinde hesaplara yatırılacak. Temmuz ayı maaş farklarının yatırılması 15 gün süre içerisinde gerçekleştirilecek.

MAAŞ ZAMMINI ÖĞREN;

6 aylık zam ve enflasyon zammının maaşa ne kadar artış yapılacağını merak eden memurlar, www.turkiye.gov.tr adresinden Hazine ve Maliye Bakanlığı e uygulamaları arasından e Bordro sorgulama butonunu kullanmaları. ardından çıkan menülerden tarih aralığını 2020, ay aralığını Temmuz ayını seçmeleri ve sorgulama demeleri yeterli olacaktır.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 15:09
YORUM EKLE