Yeni Yıl Zamları Ne Kadar Olacak! Yeni Yılda Emekli ve Memur Maaşları

Yeni yıl yaklaşırken maaşlara gelecek zam miktarları da merak konusu oldu. 2020 yılında emekli ve memurların maaş miktarları haberimizdedir.

Yeni Yıl Zamları Ne Kadar Olacak! Yeni Yılda Emekli ve Memur Maaşları

Türkiye’de 17 milyon kişinin merakla beklediği konularda biri de 2020 Ocak’ında emekli ve memur maaşlarına yapılacak olan zam miktarları olarak yer alıyor. Buna göre memura 3 zam birden yapılacak olup BAĞ-KUR ve SSK emeklilerine de yeni yılda zamlı maaşları ödenecek. Hem emekli hem de memurları ilgilendiren yeni yıl maaşları ne kadar olacak, haberimizin devamında yer alıyor.

En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar?

Memur ve memur emeklisine 2020'nin ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için ise yüzde 4, 2021'nin ilk 6 ayı için yüzde 3, ikinci 6 ayı için ise yüzde 3 zam yapılmasına karar verilmişti. Buna göre 2020’de en düşük memur maaşı 3 bin 873 TL olacak. Ayrıca en düşük memur emeklisi maaşı ise 2 bin 623 TL olarak ödenecek. Memur bunun yanı sıra enflasyon tahminlerine göre bir miktar fark ödemesi de alacak.

En Düşük Emekli Maaşı

BAĞ-KUR ve SSK emeklileri yıl sonu enflasyon oranı kadar maaş artışı alacak. Buna göre Merkez Bankası tahminlerinin doğru olması durumundaen düşük emekli aylığı 1,181 TL olup ocak zammı yüzde 7,3 olursa 1,268 TL’ye çıkacak. En yüksek emekli aylığı ise 5 bin 660 lira 77 kuruş seviyesinde yer alacak. Bu aylık yüzde 7,3'lük artışa göre 6 bin 74 lira 1 kuruşa yükselecek olup emekliler kesin zam oranını 3 Ocak'ta öğrenecek. Emekliler zamlı maaşlarını aynı ay içerisinde çekebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın - 2 yıl Önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz Eğitimde herşey elektronik ortama aktarılmalıdır Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler dersleri ilkokul 2.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır Din Kültürü ve İngilizce dersleri 1.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar en az 10 defa çalıştırılsın