Yeni Nakdi Destek Ödemesi Ödeme Takvimi Belli Oldu!

AÇSHB Haziran nakdi destek ödemesi ödeme takvimini açıkladı. Kısa çalışmadan yararlanamayan iş akdi feshedilen, ücretsiz izin ödemeleri ne zaman ödeneceği açıklandı. Bakan Selçuk'un açıklamaları haberde.

Yeni Nakdi Destek Ödemesi Ödeme Takvimi Belli Oldu!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vatandaşların nakdi destek ücretlerinin ne zaman ödenmeye başlayacağını açıkladı.

Pandemi döneminde sosyal destek ödemelerinin devam etmesi ile virüsün ekonomik etkisinin önüne geçmek için önemli adımlar atıldı. Türkiye'de ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde görülen virüsün hemen hızlı yapılan ard arda toplantı sonucunda ücretsiz izin ödemesi, işsizlik maaşı, kısa çalışma ödeneği 1. Faz 2 faz ve 3. faz ödemeleri gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlara yapılan desteklerden bir tanesi de nakdi destek yardımlarından Haziran ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak edilen konular arasında yer alıyordu.

DESTEK ÖDEMESİ ÖDEME TARİHİ TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Haziran ayı ücretsiz izin ödemelerinin 8 Temmuz ile 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre gerçekleştiriliyor. Ayrıca başvuru esnasında verilen IBAN hesap numaralarına gerçekleştirilen ödemeler haricinde hesap numarası bulunmayanlar için PTT aracılığıyla ödeme yapılıyor.

T.C. Kimlik numarasını son hanesi 0, 2 ve olanlar 9 Temmuzda ödeme yapılacak. Son hanesi 8,8 olan için 10 Temmuz tarihinde ödenecek. İş akdi feshedilen işsizlik ödeneği alamayanlar için 8 Temmuzda gerçekleşecek.

BAŞVURU YAPILACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa çalışma bir nakliye ücreti desteklerinin bir ay daha söyle uzatılacağını açıkladı. 1 ay süre uzatılması ile ilgili yeni bir başvuru yapıp yapılmayacağı konusunda ise Çalışma Bakanlığı yeni bir başka başvuruya gerek olmadığını ifade etti.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 18:58
YORUM EKLE