Yeni Askerlik Sisteminde Her Yıl Fiyatlar Değişecek İddiaası

Cumhurbaşkanı onayına sunulacak olan yeni askerlik sistemi için, kalıcı bedelli askerlik uygulaması ve her yıl fiyatların değişeceği iddialarına yönelik ifadeleri ulaştırıyoruz...

Yeni Askerlik Sisteminde Her Yıl Fiyatlar Değişecek İddiaası

Son bedelli askerlik sürecinde gündeme gelen ve askerlik sisteminde değişiklik olacağı yönünde ifadelerle karşımıza gelen düzenlemeye dair pek çok iddia internet sitelerinde ve sosyal medyada dolaşıyor. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın onayına sunulacağı ifade edilen düzenlemeyle alakalı, süre bilgisine yer verilmişti. Yakın zaman içerisinde, çalışmaların tamamlanacağı aktarılmıştı.

İlk düzenleme önerisini Cumhurbaşkanı Erdoğan doğru bulmadı,sürenin kısaltılmasını istedi

Askerlik için temel askerlik eğitimi olarak ifade edilen 3 aylık süreyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın uzun bulduğu, bu sürenin kısaltılması için talimat verdiği iddiaları kamuoyu gündemine yansımıştı. Bu temel askerlik eğitim süresinin kısaltılması konusunda çalışmanın yapılarak, tekrar Erdoğan' a onaya sunulacağı ifade edildi. Bu bağlamda temel askerlik eğitimiyle alakalı sürenin 1 aya düşürüleceği belirtildi. 1 aya düşürülen bu süre dışında kalan zamanları, vatandaşların aylık asgari ücret ödeyerek, bedelli askerlik gibi yapabileceklerine yer verilmiş, bir nevi bedelli askerlik imkanının kalıcı hale getirilmeye çalışıldığına yönelik ifadeler ve iddialar kamuoyu gündemine ulaşmıştı.

Fiyatlar değişecek iddiası

Kalıcı bedelli askerlik düzenlemesi olarak ifade edilen bu süreçle alakalı, bazı haber platformlarında ödenecek ücretin yılın belirli dönemlerine ya da ekonomik süreçlere göre değişebileceğine yer verildi. Bu iddialara yönelik henüz resmi bir kurum tarafından ya da makam tarafından açıklama gerçekleştirilmedi. Gündemdeki yeni askerlik sistemi konusuyla alakalı bir gelişme yaşanırsa, askerlik sistemi hakkındaki tüm gündeme yansıyan haberleri sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE