Volkswagen 5 Bin İşçi Alımı Yapacak! İşte Detaylar ve Tarihler

Dünya' nın otomobil konusunda en büyük isimlerinden birisi olan Volkswagen, Türkiye' de açacağı fabrikası için 5 bin işçi alımı yapacağını duyurdu. İşte Volkswagen işçi alımı hakkında detaylar ve tarihler...

Volkswagen 5 Bin İşçi Alımı Yapacak! İşte Detaylar ve Tarihler

Ülkemizde ve Dünya' da çok sayıda seveni bulunan ünlü otomobil fabrikası Volkswagen, Türkiye' de açacağı fabrikası için müjdeli bir haberi kamuoyuna aktardı. Volkswagen tarafından yapılan açıklamada, Türkiye' de kurulacak olan fabrikası için 5 bin işçi alımı yapılacağına değinildi. Dünya' da çok sayıda fabrikası ve bünyesinde istihdam ettiği personeli bulunan otomobil devi Volkswagen, Türkiye' de üreteceği araçları için fabrika kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak fabrika dahilinde de 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yabancı yatırımcıların ve sermayelerin ülkemize girmesi konusunda da önemli bir haber olan bu açıklama dahilinde, binlerce kişi için iş imkanı da doğmuş olacak.

Volkswagen 5 bin işçi alımı ne zaman yapılacak?

Yapılan açıklamada net bir tarih belirtilmemekle beraber, fabrikanın 2022 yılında üretime başlayacağı açıklaması gerçekleştirildi. Bu bağlamda Volkswagen tarafından 5 bin kişilik işçi alımının en erken 2021 yılı itibariyle gerçekleştirileceğini söylemek mümkün. Tüm pozisyonlar için Volkswagen bakış açısının yansıtılması, eğitimlerin verilmesi ve personel alımlarının gerçekleştirilmesi gibi nedenlerden dolayı, bu faaliyetlerin 2021 yılı itibariyle kamuoyuna yansıyacağı düşünülmektedir.

Rusya' ya işçi alımı

Volkswagen bünyesine yapılması planlanan bu alımların yanı sıra Rusya' ya da işçi alımlarının yapılması gündemde. Rusya tarafından yapılan açıklamada, başlatılacak projeler için 111 bin işçi alımı yapılacağı ifadelerine yer verilmişti. Türklerin Rusya' da yoğun olması, Türk şirketlerinin çoğu büyük projede yer alması ve etkin rol oynaması nedeniyle, çok sayıda Türk işçinin alımının yapılacağı düşünülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülşen kaplıca
Gülşen kaplıca - 2 yıl Önce

Merhaba ben 45 yaşında bir bayanım iş yok benim yaşıma lütfen bu yaştaki bayanlarada yer verin

Hasan bayar
Hasan bayar @Gülşen kaplıca - 2 yıl Önce

Ben 22 yasimdayim bana yokki sana olsun abla

Nurullah
Nurullah - 2 yıl Önce

Ne zaman alınacak

Nurullah
Nurullah - 2 yıl Önce

Ne zaman alınacak
2
8 yaşdayım