Vergi Müjdesi Geldi

Ahmet Davutoğlu dayanıklı tüketim mallarındaki ÖTV'nin düşürülmesinden OSB'lere emlak vergisi kolaylığına kadar birçok alanda düzenleme olacağını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Vergi Müjdesi Geldi

Vergi Müjdesi Geldi

Davutoğlu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) geçtiğimiz gün gerçekleşen 8. Sektörel Ekonomi Şûrası'nda iş dünyasına önemli müjdeleri vardı. Bu konuda 59 sektörel meclis Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu ile birlikte toplam 61 başkan veya sözcünün 3'er dakikalık sürede sorunlarını anlattığı Başbakan Davutoğlu konuşmaların ardından çözüm mesajlarını söyledi.Şura da dokuz bakan hazır bulunup Başbakan Davutoğlu dayanıklı tüketim mallarında ÖTV'nin düşürülmesine sıcak baktıklarını söyleyerek indirimin hangi oranlarda olacağını düşüneceğiz. Bir de enerji tasarruflu ürünlerde ne kadar avantaj sağlanabilir bunun üzerinde de düşüneceğiz. Yani kısacası kesinlikle bu alanda ÖTV'de bir düzenleme yapacağız diye belirtti. Başbakan Davutoğlu otomotiv yan sanayi meclisinin talebi üzerine ise şu sözleri söyledi, OSB'lerde emlak vergisiyle ilgili bir talep de bulunuldu. Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanımızla hemen irtibata geçtik. Artık OSB'lerde emlak vergisine kesinlikle üst sınır yapılacak. Ayrıca Yerel yönetimler OSB'lerde öyle kafalarına göre emlak vergisi uygulayamayacaklar. Bizler OSB'lerde maliyet artırıcı uygulamaları önleyeceğiz ve bunlardan serbest bölgeler de yararlanabilecek dedi.

Başbakan Davutoğlu sektörlerin taleplerinin bir bölümüne anında olumlu yanıt vererek turizm sektörü ile ilgili şu değerlendirmeler de bulundu, Turizm sektörü Rusya konusunda sıkıntı yaşamıştı ve bize talepler de bulundular. Biz de anında noktasal atışla işi çözüme kavuşturduk. Şuan ise kruvaziyer gemilerinin römorkör kullanma zorunluluğunu durduracağız. Artık gemi trafik hizmetleri tarifesinde de indirim yapacağız. Başka ücretlerle ilgili artışta da vergi ve harçlarda uygulanan yeniden değerleme oranını aşmamaya dikkat edeceğiz. Hiçbir şekilde ekstra bir artış meydana gelmeyecek dedi. Bir de Denizcilik Meclisi'nin taleplerini de şu sözler ile olumlu cevapladı, dış ticaret taşımacılığında Türk bayraklı gemilerinin payının artması için iki program uygulayacağız. Bunlardan birincisi koster filosunun yenilenebilmesi için hurda teşviki gündeme getirecek. Bir de geminin hurda değeri kadar hibe de meydana gelecek. Bunun yanı sıra bir de yeni gemi inşasında Kredi Garanti Fonu desteği sağlanacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE