Vatandaşlara 1.500 TL Verilecek! Kimler Yararlanabilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara 1.500 TL'lik ödemelerin yapılacağını müjdelemişti. Peki bu müjdeden kimler yararlanabilecektir?

Vatandaşlara 1.500 TL Verilecek! Kimler Yararlanabilecek?

Korona virüsünün ülkemizde görüldüğü günden bu yana vatandaşlara yardımlar yapılmaya devam ediyor. Yaklaşık 75 milyar TL gibi bir rakamın vatandaşlara dağıtıldığı öğrenilirken yeni ödemeler de yapılmaktadır. Buna göre geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara 1.500 TL'lik ödemelerin yapılacağını belirtmişti. Peki 1.500 TL ödemelerden kimler yararlanabilecek? Hangi vatandaşlar 1.500 TL ödeme alcak, bu ödemenin alınması için ne yapılması gerekiyor?Herkesin aklında ki bu soruların yanıtlarını veriyoruz.

Sigorta Primleri Karşılanacak!

Buna göre 1.500 TL'nin verileceği belirtildiği vatandaşlar için ilk olarak Nisan ile Mayıs ayları için sigorta primleri işsizlik sigortası fonundan karşılanacak. Bu sayade iki aylıkta olsa iş verenlerin üzerindeki sigorta ödeme yükü biraz olsun hafiflemiş olacak. Şu anda en düşük sigorta ücreti 1.000 TL olarak bilindiğinden dolayı iş verenler bir miktar yardım edilmiş olacak. Bu sigorta primi ödemeleri sadece lokanta, kafe çalışanları için gerçekleştirilecektir.

1.500 TL Kime Verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 1.500 TL'lik ödeme kimlere verilecek? Buna göre 1.500 TL'lik ödeme Nisan ile Mayıs ayı için kafe, restoranlarda çalışan ve ücretsiz aylık izne çıkan vatandaşlar için verilecektir. Bilindiği üzere bu ay son kez ücretsiz aylık izin ödemeleri yatırılırken Nisan ile Mayıs ayı için ücretsiz izne ayrılan kafe ile restoran çalışanlarına 1.500 TL'lik nakdi ödeme yapılacaktır.

YORUM EKLE