Vatandaşlar Dikkat! Çift Maaş Alabilirsiniz - Kimler Alabilir, Şartlar Neler?

Çift maaş uygulaması bazı vatandaşlara belirli şartları taşımaları durumunda veriliyor. Hatta bazı vatandaşlara bu durum üç maaş olarak dahi uygulanabiliyor. Peki şartlar neler, başvurular nereden nasıl yapılıyor? İşte merak edilenler...

Vatandaşlar Dikkat! Çift Maaş Alabilirsiniz - Kimler Alabilir, Şartlar Neler?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bazı şartları taşıyan vatandaşlara çift maaş hakkı tanınabiliyor. Bu çift maaş hakkından sadece emekli vatandaşlar değil, dul ve yetimler de faydalanabiliyorlar. Bu imkandan yalnızca kadınlar değil, erkekler de yararlanabiliyorlar. Çok sayıda emekli vatandaş aldıkları maaşın kesileceğini düşünmekteler ve hakları olan bu imkandan yararlanmak istememektedirler. Bu noktada bilinmesi gerekenlere, kişilerin başvurularını nereye ve nasıl yapacaklarına yer vereceğiz.

Ekonomik problemler nedeniyle bir çoğumuz aldığımız maaş ile geçinemiyoruz ya da çok zor geçiniyoruz. Emekliler de çalışanlar gibi geçim problemleri yaşıyorlar ve ek bir iş yapma imkanları da olmayabiliyor. Bu nedenle ekonomik zorlukları atlatmak daha büyük bir problem haline gelebiliyor. Peki aldıkları maaş ile geçinemeyen emekli vatandaşlar, ilgili hakları taşıyorlarsa çift maaş imkanından nasıl yararlanabilirler? Çift maaş alma hakkı kimleri kapsıyor, ne kadar maaş ödemesi yapılabiliyor? Bu sorulara yanıt verecek olursak; SSK veya Bağkur; emekli sandığı farketmeksizin vefat eden eşi nedeniyle dul aylığı alan vatandaşlar ikinci bir maaş alma imkanına sahip oluyorlar. Bazı durumlarda ise emekli kadınların üç farklı maaş alma hakkı dahi bulunuyor. Tüm bu imkanlar hakkında daha fazla bilgi almak için SGK ve ilgili sandıklara başvuru yapabilirsiniz. Yürütülen bu uygulamayla alakalı düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

TÜM EKONOMİ VE GÜNDEM HABERLERİ İÇİN UYGULAMALARIMIZI İNDİRİN

İOS> TIKLA
ANDROİD> TIKLA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice ilik
Hatice ilik - 4 yıl Önce

Annem emekli yaşlı abim bakıyor anneme onunda bir geliri yok ne yapılabilir bilgi isterim