Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama!

Temel ihtiyaçların giderilebilmesi için Ekonomik istikrar kalkanı programı kapsamında Vakıf Bankası tüketici kredisi başvuruları başladı. 6 ay geri ödemesiz kredi için başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılacak?

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında orta ve düşük gelirli vatandaşlar için 3 farklı paket ile kredi desteği sunacak.

Kamu Bankaları tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada 10 bin Tl, 7 Bin 500 Tl ile 5 Bin Tl olarak başvuru yapılabilecek. Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar Vakıflar Bankası Halkbank ile Ziraat bankasının iletişim numaralarından, mobil bankacılığından yada şubelerden başvuru yapılabiliyor.

Temel ihtiyaç kredisi başvuru yapan vatandaşlardan başvuru sonuçları açıklanmaya ve kredi başvurusu yapanlara bilgilendirilmeye başlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada 3.5 milyon kişinin başvuru yaptığı ifade edildi.

Faiz oranları aylık olarak 0,49 oranında aylık eşit tutarda 6 ay geri ödemesiz, 30 ay vadeli olarak düzenleyecek. Kredi talebinin değerlendirilmesinde Kredi Garanti Fonu KGF üzerinden bir paylaşım ile başvurunun kabul edilip red edilmesi sonucuna ulaşılacaktır. Başvurunun olumsuz olması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacak. Ayrıca Vakıflar Bankası, Ziraat bankası ve Vakıf bank 3 kamu bankasından sadece bir tanesine başvuru yapılabilecek. Eşlerden sadece bir kişi başvuru yapabilirler.

BAŞVURU KABUL EDİLENLER;

Kredi başvurusu olumlu olanlar için Vakıfbankası bilgilendirmeyi yapacaklar. Bilgilendirme ardından Mobil Bankacılık üzerinden internet bankacılığından ve çağrı merkezi aracılığı ile krediyi hesabınıza aktarılması mümkün olacak.

GERİ ÖDEME PLANI TAKSİTLERİ;

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 4 ay Önce

Merhaba
Bana talep edilen kredi tutarını giriniz şeklinde mesaj geldi bu onaylandı anlamına mı geliyor

Zeynep
Zeynep - 4 ay Önce

Benim başvurum kabul edildi ama İnternet bankacılığına girdiğimde beni başka krediye yönlendiriyor hesabıma para aktarılmadı zaten yapacakları şeyden dogru bişi beklememiz hata..

Ömer
Ömer @Zeynep - 4 ay Önce

Onaylandi diye mesaj geldi nasıl kullancam

Berk Özgün
Berk Özgün @Zeynep - 4 ay Önce

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum

Edanur
Edanur - 4 ay Önce

Sonuclar ne zaman açıklanacak?

Ebru
Ebru - 4 ay Önce

Sonuç gelmedi

Ebru
Ebru - 4 ay Önce

Sonuç gelmedi

ufuk erarslan
ufuk erarslan @Ebru - 4 ay Önce

nezaman sonuçlanır

Muhammet Satıcı
Muhammet Satıcı - 4 ay Önce

Sonuç gelmedi

Ramazan ışık
Ramazan ışık - 4 ay Önce

Kredi sorgulama

Fikret karakuş
Fikret karakuş - 4 ay Önce

Kredi sonucu ne oldu