Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama!

Temel ihtiyaçların giderilebilmesi için Ekonomik istikrar kalkanı programı kapsamında Vakıf Bankası tüketici kredisi başvuruları başladı. 6 ay geri ödemesiz kredi için başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılacak?

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında orta ve düşük gelirli vatandaşlar için 3 farklı paket ile kredi desteği sunacak.

Kamu Bankaları tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada 10 bin Tl, 7 Bin 500 Tl ile 5 Bin Tl olarak başvuru yapılabilecek. Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar Vakıflar Bankası Halkbank ile Ziraat bankasının iletişim numaralarından, mobil bankacılığından yada şubelerden başvuru yapılabiliyor.

Temel ihtiyaç kredisi başvuru yapan vatandaşlardan başvuru sonuçları açıklanmaya ve kredi başvurusu yapanlara bilgilendirilmeye başlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada 3.5 milyon kişinin başvuru yaptığı ifade edildi.

Faiz oranları aylık olarak 0,49 oranında aylık eşit tutarda 6 ay geri ödemesiz, 30 ay vadeli olarak düzenleyecek. Kredi talebinin değerlendirilmesinde Kredi Garanti Fonu KGF üzerinden bir paylaşım ile başvurunun kabul edilip red edilmesi sonucuna ulaşılacaktır. Başvurunun olumsuz olması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacak. Ayrıca Vakıflar Bankası, Ziraat bankası ve Vakıf bank 3 kamu bankasından sadece bir tanesine başvuru yapılabilecek. Eşlerden sadece bir kişi başvuru yapabilirler.

BAŞVURU KABUL EDİLENLER;

Kredi başvurusu olumlu olanlar için Vakıfbankası bilgilendirmeyi yapacaklar. Bilgilendirme ardından Mobil Bankacılık üzerinden internet bankacılığından ve çağrı merkezi aracılığı ile krediyi hesabınıza aktarılması mümkün olacak.

GERİ ÖDEME PLANI TAKSİTLERİ;

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Merhaba
Bana talep edilen kredi tutarını giriniz şeklinde mesaj geldi bu onaylandı anlamına mı geliyor

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Benim başvurum kabul edildi ama İnternet bankacılığına girdiğimde beni başka krediye yönlendiriyor hesabıma para aktarılmadı zaten yapacakları şeyden dogru bişi beklememiz hata..

Ömer
Ömer @Zeynep - 2 yıl Önce

Onaylandi diye mesaj geldi nasıl kullancam

Berk Özgün
Berk Özgün @Zeynep - 2 yıl Önce

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum

Edanur
Edanur - 2 yıl Önce

Sonuclar ne zaman açıklanacak?

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Sonuç gelmedi

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Sonuç gelmedi

ufuk erarslan
ufuk erarslan @Ebru - 2 yıl Önce

nezaman sonuçlanır

Muhammet Satıcı
Muhammet Satıcı - 2 yıl Önce

Sonuç gelmedi

Ramazan ışık
Ramazan ışık - 2 yıl Önce

Kredi sorgulama

Fikret karakuş
Fikret karakuş - 2 yıl Önce

Kredi sonucu ne oldu