Vakıfbank, Halkbank Ziraat Bank Ev Kredisi Faiz Oranı Değişti!

Konut kredilerinde Yükseliş. Kamu bankaları ev kredisi faiz oranları değişti son güncel rakamlar haberde! sıfır ev ile ikinci el ev kredisi Faiz oranları nedir? 6 ay geri ödemesi ztatil kredi vade oranı nedir?

Vakıfbank, Halkbank Ziraat Bank Ev Kredisi Faiz Oranı Değişti!

Kamu bankalarından Vakıflar Bankası Halkbank ve Ziraat Bank Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ekonomik istikrar Kalkınma programları kapsamında konut kredileri tatil kredileri taşıt kredisi ve beyaz eşya alacak olan vatandaşlara yönelik olarak kredi destek paketleri sunuldu. 1 ay süreye yakın devam eden desteklerin geçtiğimiz günlerde bir güncelleme açıklandı.

Bu kapsamda kamu bankalarının Geçtiğimiz günlerde açıkladığı ödemesiz dönem avantajının kaldırıldığını duyurdu ve faiz oranlarının arttığını açıklamıştı. İlk artırmada 0,74 vade oranları 0,79 olarak güncellendi. 6 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ikinci el konut satışlarında gerçekleştirilen faiz oranları 0,87 olarak güncellendi. Geçtiğimiz günlerde 12 aylık ödemesi dönemin kaldırılmasının ardından ikinci el konut satışlarının gerçekleştirilen konut faizlerinde 180 aya kadar olan kredilerin 120 aya düşürüleceği açıklandı. Vade oranı 10 yıl olarak devam edecek. Vade oranında 0,87 faiz oranı uygulanacak. Fakat yeni ev alışlarında uygulanan 15 yıl vade 0,64 faiz oranı devam ediyor. Vatandaşların bu güncellemeyle birlikte sıfır ev alımlarının artması bekleniyor. Son yapılan açıklamalara göre 2020 yılı Haziran ayında 1 yılın 2019 Haziran ayına ait olan satışların yüzde 153 oranında arttığı ifade edildi. 

6 AY ÖDEMSİZ DÖNEMLİ KREDİ;

Vakıfbank tatil kredisi açıkladı. Bu kredide 6 ay geri ödemesiz dönem olacak. Vade oranlarında ise 10 Bin Tl'de 0,98 faiz oranı sunulacak. Vakıfbank 10.000 TL tatil kredisinde 6 ay ödemesiz dönem 30 ay ödemede 0,98 faiz oranı, Kredi tahsis ücreti 52,50 TL taksit tutarı 421,58 TL ve efektif yıllık faiz oranı 14,6528 olarak açıklandı. Tatil kredisinde başvurular internet bankacılığından ,mobil bankacılığından ve internet şubeleri üzerine yapılabilecek. Yeni gelişme olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 10:00
YORUM EKLE