VakıfBank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi ve 3 Ay Borç Erteleme! Başvuru Şartı!

Kamu bankalarından Vakıflar Bankası, Halkbank ve Ziraat Bankasından ekonomik istikrar kakanı programı ile bireysel ihtiyaç kredi verilecek. 6 ay geri ödemesi olacak olan bu ödemelerde başvuru şartı nedir? Nasıl başvuru yapılabilecek? Vade seçenekleri ve geri ödeme planı haberimizde..

VakıfBank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi ve 3 Ay Borç Erteleme! Başvuru Şartı!

Vakıflar Bankası uygun faiz oranları ile 6 ay geri ödemesi kredi verecek. Diğer aldığı başvuruda ise 3 ay kredi borcunu erteleme yapılabilecek. Hazine ve Maliye Bakanı bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Özel Bankalardan 6 ay ertelemeli kredi olacak mı?

EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI;

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün kamu bankalarının başlattığı bireysel destek kredisi olan Ekonomik İstikrar Kakanı Kredine dair önemli açıklamalar yaptı. Buna göre dar gelirli olan ve orta gelirli olan vatandaşlar Koronavirüs nedeniyle son günlerde temel ihtiyaçlarının gidermesinde zorluk yaşadıkları için uygun bir faiz oranı ve geri ödeme planı oluşturularak rahat bir nefes almalarını sağlayacak. Kamu Bankalarından Vakıf Bank, Ziraat Bankası ile Halkbank bu kredileri verebilecek. Henüz özel bankalardan bire açıklama gelmezken önümüzdeki günlerde yeni paketler açıklayabilirler. Geçtiğimiz günlerde 3 ay kredi borç erteleme kampanyası da kamu  bankaları tarafından başlatıldı ve ardından tüm özel bankaları bu başvuruları almaya başlamıştı.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ BİREYSEL KREDİ BAŞVURU ŞARTI;

Vade seçenekleri ve 6 ay geri ödemesiz kredinin başvuru şartları neler? Vatandaşların aylık olarak ortalama hane gelirinin 5 Bin Tl ve altında olması gerekmektedir. Diğer yandan başvuruda başka herhangi bir şart aranmayacaktır. Kredi çekmek isteyen vatandaşlardan maaş gelirlerini gösteren ücret bordrosu isteyebilirler. Bunun için şube ile görüşebilirsiniz. Kredi vade seçeneklerinde vatandaşlara üç farklı seçenek sunuluyor En fazla kredi 10 Bin Tl en az ise 5 Bin tl olacak şekilde 3 farklı seçenek sunuluyor. Ayrı ayrı ödeme planı ve bu ödemeler sonucunda ödenecek toplam masraf ile birlikte ödeme toplamını aşağıda sunuyoruz.

ÖDEME PLANI VE FAİZ TUTARI;

Seçenek: 10 bi Tl 6 ay geri ödeme yok. 7. Aydan itibaren 30 ay boyunca 376 Tl taksiti halinde toplamda 11 bin 280 Tl ödeme gerçekleşecek. 1280 TL faiz ödemesi gerçekleşmiş olacak.

Seçenek: 7.500 TL kredi çeken bir müşterinin 7. Aydan itibaren 30 ay boyunca taksit tutarı 282 TL olacak. 8460 Tl ödeme yapılacak. 960 TL faiz ödemesi olacak.

Seçenekte ise 5 Bin tl bir krediyi 6 ay herhangi bir ödeme yapmadan 5640 TL geri ödeme yapılacak. Aylık taksit ise 188 Tl olacak. Bu oranlarda ise 640 Tl ana para dışında ödeme yapılmış olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan
Sinan - 3 yıl Önce

Bende kullanmak istiyorum evim kira 6 aylik oglum var bankaya borcum varodeyemedigim için kredi vermiyor lar bana da yardımcı olun Allah rızası için ya cim var çok zor durum dayim

Kamil
Kamil - 3 yıl Önce

Bu kredinin 30 ay ödemeli olduğunu anladim peki geri kalan 6 ay sürede kredi taksidi odenecekmi bunu acıklarmısınız

Kamil
Kamil - 3 yıl Önce

Bu kredinin 30 ay ödemeli olduğunu anladim peki geri kalan 6 ay sürede kredi taksidi odenecekmi bunu acıklarmısınız CEVAP VEREMIYORSUNUZ NIYE

Kamil
Kamil - 3 yıl Önce

Bu kredinin 30 ay ödemeli olduğunu anladim peki geri kalan 6 aiy sürede kredi taksidi odenecekmi bunu acıklarmısınız CEVAP VEREMIYORSUNUZ NIYE