Ucuz Altın Diye Sahte Altın Almayın

Son dönemlerde altın fiyatlarındaki artış, sahte altının da hortlamasına neden oldu. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Başman bu konuda vatandaşları uyardı. İşte ayrıntılar…

Ucuz Altın Diye Sahte Altın Almayın

Ucuz Altın Diye Sahte Altın Almayın

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Başman vatandaşları sahte altına karşı uyardı. Son dönemlerde altın fiyatlarındaki artışın dolandırıcıları harekete geçirdiğini söyleyen Başman, “Merdiven altı imalathanelerde üretilen sahte ya da düşük ayarlı altını vatandaşa gerçek gibi satılmaya çalışılıyor" ifadelerini kullandı. Altın fiyatlarının yükselmesini bazı kişilerin fırsat bildiğini söyleyen Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, bazı dolandırıcıların sahte ya da ayarı düşük altını satmaya çalıştıkları uyarısını yaptı. Altın onsunun bin 200 doları aştığını dile getiren Başman, gram altın fiyatının da 104 lirayı geçtiğini söyledi.

Bu artışın ardından cumhuriyet altınının 680 lirayı bulduğuna dikkat çeken Başman, çeyrek altının da 172 lirayı bulduğunu vurguladı. Bu aralar vatandaşın altın almaya değil, elindeki altını satmaya çalıştığını söyleyen Başman, altın alacakların ise fiyatların normale dönmesini umarak alma işini ertelediğini söyledi. Ancak düğün gibi özel nedenlerle altın almak isteyenleri dolandırıcı tehlikesinin beklediğini vurgulayan Başman, vatandaşları bu konuda açıkça uyardı. Çeşitli yöntemler kullanan dolandırıcıların insanları kandırmaya çalıştığını dile getiren Başman, merdiven altı imalathanelere karşı vatandaşların çok dikkatli olması gerektiğini söyledi. Kuyumcuların bile bu altınları anlamakta zorlandığını söyleyen Başman, maddi sıkıntı içerisinde olduğunu söyleyerek vatandaşları kandıran dolandırıcıların altını piyasa fiyatından 5-10 lira daha ucuza verebileceklerini söyleyerek insanların zaafını kullandıklarını söyledi. Vatandaşlar ise kuyumcuların bile ayırt edemediği bu altının sahte ya da düşük ayarlı olduğunu ancak iş işten geçince fark edebiliyor. Vatandaşların bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka altını sarraf ya da kuyumcudan alması öneriliyor.

 

 

 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE