TYP Kapsamında 18 Bin Personel Alımı Yapılıyor! İlanlar Yayımlandı

İŞKUR aracılığıyla TYP kapsamında 18 bin personel alımı gerçekleştirilecektir. Yayımlanan ilanlara başvurular ve diğer detaylar haberimizdedir...

TYP Kapsamında 18 Bin Personel Alımı Yapılıyor! İlanlar Yayımlandı

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna aktarılan 70 bin işçi alımıyla alakalı adımlar atılmaya devam ediliyor. Toplum Yararına Program olarak aktarılan işçi alım sürecinde, işçiler 6 aylık süre boyunca kamuda ve bağlı kuruluşlarında çeşitli pozisyonlarında görevlendirilecekler. Bu alımlara başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve kişilerin başvurularına ilanlar yayımlandığı andan itibaren başlanılabilecek. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen alımlarda, çok sayıda kamu kurumuna ve bağlı kuruluşun dönemsel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında faaliyetler gösterecek olan personeller, ilanları TYP bölümünden İŞKUR web adresi üzerinden takip edebilecekler.

İŞKUR istihdam projeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın Aralık ayında istihdam çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın Aralık ayındaki istihdam çağrısı ve İŞKUR' un istihdam hedeflerini yakalama çabası nedeniyle TYP ilanlarının yayımlanma süresinde de artış yaşandı. TYP kapsamında geçtiğimiz günlerde ilk adım olarak nitelendirilebilecek ilanlar yayımlanırken, okullara da personel alımlarının yapıldığı görülmüştü. Şuan itibariyle toplamda İŞKUR üzerinde Toplum Yararına Program (TYP) dahilinde 18 bin kişilik personel alım ilanı bulunuyor. Bu ilanlara adayların başvurularını yapabilmeleri için İŞKUR üyeliklerinin bulunması gerekiyor. Hak kayıplarının önüne geçmek adına İŞKUR iş ve meslek danışmanları aracılığıyla başvuruların yapılması önerilmektedir. İŞKUR web adresini ziyaret edip, açık iş ilanları alanından TYP bölümüne ulaşarak, TYP numarası ya da şehir alanından sorgulama yapılarak tüm ilanlara ulaşılabilir, başvuru yapılabilir. TYP ilanları konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan ziyaretçilerimiz yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

İŞKUR TYP ilanları için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay Yapıcıoğlu
Oktay Yapıcıoğlu - 2 yıl Önce

Tarih nezaman belli olur