Türkiye’ye Nakit Akışı Hızlanacak

Ekonomide yaşanan daralmanın aşılabilmesi için ülkemizde ilginç bir karar çıkmak üzere. Artık Türkiye’ye istenilen miktarda nakit para girişi serbest bırakılacak. İşte ayrıntılar…

Türkiye’ye Nakit Akışı Hızlanacak

Türkiye’ye Nakit Akışı Hızlanacak

Türkiye’nin ticaret hacmi 190 milyar doları geçti. Ancak ülkemizde yaşanan nakit daralmanın önüne geçebilmek için yeni adımlar atılmaya başlandı. Türkiye’ye gümrük giriş noktalarından hiç bir beyanda bulunmadan serbest biçimde nakit para getirilmesinin önü Gümrük Bakanlığı’nın 15 Nisan tarihli yeni genelgesi ile açıldı. Hala ülkemizde Her seçim öncesi yurda kaynağı belirsiz yüksek miktarda para girişi olduğu tartışmaları devam ederken Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’nün 15 Nisan tarihli yeni genelgesi herkesi şaşırttı. Bu genelgede ülkemize giren yolcuların yanlarında sınırsız para getirmesine izin veriliyor. Yani bu genelgede bazı nedenlerden dolayı savcılığa başvurma maddesi çıkarıldı. Artık yolcular beyanda bulunmadan yanlarında istedikleri kadar nakit para getirebilecekler. Ama bu durumda kara para aklamanın önüne nasıl geçileceği de merak konusu oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE