Türkiye'deki En Büyük Şirketler Belli Oldu!

Türkiye'nin en büyük şirketleri açıklandı. Listedeki şirketlerin büyük çoğunluğu enerji sektörüne ait. Peki ilk 10 sıralama nasıl oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Türkiye'deki En Büyük Şirketler Belli Oldu!

Her yıl açıklanan Türkiye'nin en büyük şirketleri sıralaması bu yıl da açıklandı. Listedeki şirketlerin büyük çoğunluğunu enerji şirketleri oluşturuyor. Her yıl açıklanan Türkiye'nin en büyük şirketlerinin birinci sırasında TÜPRAŞ bulunuyor. TÜPRAŞ'ın ardından en büyük şirketler sıralamasında Türk Hava Yolları (THY) ikinci sırada yerini alırken, Petrol Ofisi üçüncü sırada kendine yer buldu. Peki Türkiye'nin en büyük şirketleri sıralamasının ilk 10'unda sıralama nasıl oldu?

İŞTE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK 10 ŞİRKETİ

Her yıl açıklanan Türkiye'nin en büyük şirketleri sıralaması bu yıl da açıklandı. Listenin büyük çoğunluğunu enerji şirketlerinin oluşturması gözlerden kaçmadı. Türkiye'nin en büyük 10 şirketi sıralaması da şu şekilde oldu: 1 numara Tüpraş 5 bin 816 çalışan ile enerji sektöründe bulunan şirket Kocaeli'nde bulunuyor. 2 numara Türk Hava Yolları 30 bin 453 çalışan ile ulaştırma sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 3 numara Petrol Ofisi 844 çalışan ile enerji petrol sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 4 numara Opet 866 çalışan ile enerji petrol sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 5 numara Ford 11 bin 133 çalışan ile otomotiv sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 6 numara BİM 42 bin 378 çalışan ile perakende sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 7 numara Arçelik 29 bin 763 çalışan ile elektrik elektronik sektöründe bulunan şirket İstanbul'Da bulunuyor. 8 numara Shell 569 çalışan ile enerji petrol sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 9 numara Ereğli Demir Çelik 11 bin 844 çalışan ile Demir Çelik sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor. 10 numara Türk Telekom 34 bin 502 çalışan ile Telekom sektöründe bulunan şirket İstanbul'da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 23:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE