Türkiye'de En Hızlı ve En Yavaş Konut Satışı Olan İller Belli Oldu!

Ülkemizde hangi illerde konut satışının kolay ve hangi illerde zor olduğu açıklandı.

Türkiye'de En Hızlı ve En Yavaş Konut Satışı Olan İller Belli Oldu!

Dolar, euro ve altın gibi yatırım araçlarının Türk parasına göre değer kazanması ile bilindiği üzere bir dönem faizler oldukça yükseldi. Bankalar ellerinde para tutabilmek için mevduat faizlerini çok yükseltti ve özel bankalar yüzde 25'e devlet bankaları yüzde 20'ye kadar faiz verirken konut kredileri de çok yükselmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talepleri doğrultusunda Merkez Bankası piyasaya yeni hamleler yaptı ve faizleri olabildiğince dibe çekerek öncelikle mevduatı düşürdü sonrasında tüm kredi faizlerini en aza indirdi. Şu anda konut kredisi faizleri yüzde 0'den işlem gördüğü için satışlar bir hayli yükseldi. Yayımlanan son veriler ile ülkemizde en hızlı konut satışının yapıldığı iller ile en yavaş satışın yapıldığı il belli oldu.

EN KOLAY ve ZOR EV SATILAN ŞEHİRLER

Yayımlanan son verilere bakıldığında ülkemizde en hızlı konut satışı yapılan şehirlerin Adana ile Bayburt olduğu öğrenilirken bu illeri sırası ile Adıyaman, Diyarbakır, Van, Iğdır, Erzincan ve Aksaray'ın takip ettiği belirtildi. En zor ev satılan şehrin ise Ardahan olduğu duyurulurken bu ili sırası ile Muğla, Karabük, Rize, Giresun, Trabzon, Sinop, Tunceli, Düzce'nin takip ettiği belirtildi. Buna göre ülkemizde ortalama evler 2 ay ile 3 ay aralığında satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 20:49

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE