Türk-İş’ten KİT’lerdeki Taşerona Kadro ve Asgari Ücret Açıklaması

Türk-İŞ Başkanı Ergün Atalay taşerona kadro ve Asgari ücret hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Ayrıntılar haberin devamındadır.

Türk-İş’ten KİT’lerdeki Taşerona Kadro ve Asgari Ücret Açıklaması

2 Aralık 2019 tarihinde başlayan asgari ücret görüşmelerinde işçi sendikaları ile hükümet arasındaki pazarlık devam ediyor. Bu noktada Türk İş Başkanı Ergün Atalay da Türk İş Genel Kurulunda gerçekleştirdiği konuşmada önemli gündem maddelerine değindi. Atalay KİT’lerde çalışan taşerona kadro ve asgari ücret konuları ile ilgili konular hakkında önemli açıklamalar yaptı. Konuşma ile ilgili detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Asgari Ücret Yaşam Maliyetine Endeksli Olsun

Atalay gerçekleştirdiği konuşmada asgari ücret tutarına dikkat çekerek “Elimizde bir veri var. Yoksulluk sınırı var, açlık sınırı var, bir de bir kişinin yaşam maliyeti var. Sendikalar toplansın bunu konuşalım dedim. Kemal bey dedi 2600 lira olsun dedi. Bunun kararını asgari ücret tespit komisyonu verecek. Sendikalar görüşecek, bir pazarlık yapacaklar. Bu rakamın yanında ya da altında bir şey olursa o masada bulunmayız, oturmayız” şeklinde en az teklif miktarı hakkında düşüncelerini ifade etti.

KİT’lerde Çalışan Taşerona Kadro

Atalay ayrıca “KİT'lerdeki kadroya geçmeyenler var, KİT'lerdeki taşeronu kadroya alacağız dediler. Resmi Gazete'de karar çıktı, kamuya adam alınacağı zaman bu KİT'lerden alınacak. Şu ana kadar bir kişi alınmadı haberiniz olsun. Bu mesele bu ülkenin meselesi” açıklaması ile KİT’lerde çalışan taşerona kadro için çağrıda bulundu.

Asgari ücret görüşmeleri sürerken konu ile ilgili olarak en son gelişmelere ulaşmak için: https://www.isinolsa.com/ekonomi/asgari-ucret-belirleme-komisyonunda-kim-ne-kadar-onerdi-2020-yili-h29574.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekçi
Emekçi - 2 yıl Önce

Hiçbir işçi emekçi kardeşim kardeşim öyle ergün Atalay 2578 aşağı olursa imzalamam öteki işçi temsilcisi asgari ücret 3200 olmalı hepsi tiyatro inanmayın Çarşamba’nın gelişi perşembeden belli birileri malı hamuduyla götürürken asgari ücretli açlık sınırında geziyor herşey asgari ücretli üzerinden dönüyor sömürü düzenine devam bi kere Ergün Atalay önceki asgari ücret zammından önce mikrofonun açık kalması sonucu bakan Selçuk’la arasında geçen konuşmadan sonra izzeti nefsi olsa istifa ederdi o koltukta oturmazdı

Mahmut47
Mahmut47 - 2 yıl Önce

Gecici iscilerede kadro istiyoruz

İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK
İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK - 2 yıl Önce

i̇ller bankasi halen taşeron olarak özel güvenli̇k te çalişiyoruz.tütfen bi̇zede kadro veri̇n.