Tüm Ailelere 2 Yıl Boyunca 239 TL-600 TL Para Desteği Sağlanıyor!

Milyonları ilgilendiren haber! Devlet başvuru yapan herkese 239 TL ile 600 TL arasında maddi yardım yapacağını duyurmuştu. İşte detaylar..

Tüm Ailelere 2 Yıl Boyunca 239 TL-600 TL Para Desteği Sağlanıyor!

Bugünler de zaten verilen mama ve bez yardım destek paketine süt yardımı ücreti de eklendi. Bebeği olan anneler için sağlanan bir takım desteklerin yanına şimdide süt desteği eklendi. Yeni uygulamaya konulan destek paketi ile sağlanan en büyük destekler olarak ortaya çıkıyor.

Doğum Ve Süt Yardımı 600 TL’ye Çıkarıldı

2015 tarihinden bu yana yapılan bu ödenekler 600tl’ye çıkarıldı. Tek doğan ile ilk çocuk için bu tutar 300TL olarak belirlenirken, ikinci çocuk için 400TL, üç ve daha sonraki çocuklar için 600TL ödenek ödeniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu destek belirli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Bu şartlara göre doğumun sağlıklı olarak gerçekleşmesi ve doğan bebeğin de sağ olması şartı aranmaktadır. Bu destekten yararlanmak için bir diğer şart ise baba ve annenin Türk vatandaşı olmasıdır ya da mavi karta sahip olması gerekmektedir. Bez ve mama yardımı için ev hanesi toplam gelirinin kişi başı 701TL’den az olması gerekmektedir. Aksi takdir de bu yardımdan faydalanma sağlayamazlar.

Bez Ve Mama Yardımı Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Bu yardımdan faydalanmak isteyen anneler belirtilen şartları taşıyorsa başvuru da bulunabilirler. Bu başvurular Aile, çalışma ve sosyal hizmet bakanlığı il müdürlüklerine veya SGY ya yapılabilir.

Yardımlar Ne Zaman Yatar?

Başvuru tarihinizden sonra yardımlar 40 gün içerisinde hesabınızda oluyor.

YORUM EKLE