Tüketiciler Derneği Bayram Kredileri ile İlgili Uyardı

Bayram yaklaşınca bir çok banka da vatandaşlara bayram kredilerini sunmaya başladı. Konu ile ilgili olarak Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük vatandaşları bayram kredileri için hazırlanan özendirici reklamlara aldanmamaları konusunda uyardı. İşte ayrıntılar…

Tüketiciler Derneği Bayram Kredileri ile İlgili Uyardı

Tüketiciler Derneği Bayram Kredileri ile İlgili Uyardı

Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların nakit paraya ihtiyaçlarının olabileceğini ifade eden Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, tüketicilerin önce ihtiyaçlarını doğru belirlemesi gerektiğini ondan sonra bir mal ya da hizmet talep etmeleri gerektiğini söyledi. Vatandaşların öncelikle banka kredi ihtiyaçları olup olmadığını belirlemeleri gerektiğine dikkat çeken Küçük, Bankaların özendirici reklamlarının dikkate alınmaması gerektiğini belirtti.

Vatandaşların gelir-gider mukayesesini iyi yapmasının önemine değinen Levent Küçük, bankaların kredi kartı kullanımını arttırmak istemeleri nedeni ile vatandaşlara özendirici reklamlar hazırladıklarını söyledi. Levent Küçük, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri gereğince bankaların tüketicilere kredi kullanmadan önce eksiksiz ve doğru bilgi verilmek zorunda olduğunu dile getirerek, kredilerin geri dönüşünün sağlanması, Ekonominin sağlıklı işlemesi, kullanılan tüketici kredilerinin sonradan sosyal yaralara ve aile facialarına yol açmaması amacıyla bankaların sorumlu davranması yerinde olacaktır ifadelerini kullandı. Vatandaşların alacakları bayram kredilerinin kendileri için bayramdan sonra eziyete dönüşmemesi için hem tüketicilere hem de bankalara büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirten Küçük, tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE