TÜBİTAK Geri Ödemesiz 150 Bin TL Hibe Parası Veriyor! Başvurular Başladı

TÜBİTAK projesi olanlara geri ödemesiz 150 bin liralık hibe parası veriyor. Peki kimler katılabilir nasıl müracaat edebilir.

TÜBİTAK Geri Ödemesiz 150 Bin TL Hibe Parası Veriyor! Başvurular Başladı
Bilim ve sanayi alanında gelişmeye devam eden Türkiye projeleri olan gençlere de sahip çıkmak için TÜBİTAK üzerinden gençlere hibe ücreti vermeye devam ediyor. Buna göre gençlerin yapması gereken tek şey tutulabilir bir proje ile müracaat etmek.

TÜBİTAK'ın vereceği 150 bin lira hibe parası olarak veriliyor ve parayı alan kişi projesi için bu parayıkullanabildiği gibi parayı geri ödemesine de gerek olmayacak. 10 Nisan 2017 tarihi itibari ile geri ödemesiz 150 bin lira hibe alma başvuruları başladı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

TÜBİTAK aracılığı ile yayımlanan duyuru da projesi olanlara 150 bin lira geri ödemesiz hibe ücreti verileceği belirtildi. Buna göre adayların 28 Nisan 2017 tarihine kadar başvurusunu yapması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ, Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici AŞ, Gaziantep Üniversitesi Target Teknoloji Transfer Ofisi AŞ, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi AŞ ve Yıldız Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark AŞ. Hacettepe Teknokent Tek. Tran. Ar-Ge Dan. En. Sa. Çe. ile San. ve Tic. AŞ, İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ, İstanbul Teknokent AŞ, İTÜNOVA Teknoloji AŞ, Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri AŞ, Marmara Teknokent AŞ, ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ, Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Türk Ekonomi Bankası AŞ, Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Bilkent Cyberpark, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme AŞ, Erciyes Teknopark AŞ

Yukarıda yer almakta olan aracı kurumları ile adayın 28 Nisan 2017 tarihine kadar projeleri ile müracaat etmesi gerekmektedir. Aracı kurumlar vasıtası ile başvurusu kabul eden adayların müracaatları onaylanacak ve aracı kurumların kabul etmediği kişiler ise Ağustos ayında ki ikinci başvuruya tekrar başvuru yapabilecektir.

TÜM EKONOMİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Sağlam
Ali Sağlam - 5 yıl Önce

3001 kapsamındaki bir proje için aylık 250 TL ödeyemeyen TÜBİTAK mı bu hibeyi verecekmiş. Bence kimse ümitle buradan gelecek desteğe bel bağlamasın