Trafik Canavarlarına İbretlik Ceza! Derslerini Aldılar

Isparta' da drift attığı tespit edilen ve bunu iki ayrı noktada tekrarladığı fark edilen trafik canavarlarına 22 bin liralık ceza kesildi. İbretlik cezanın tüm detayları haberimizde...

Trafik Canavarlarına İbretlik Ceza! Derslerini Aldılar

Trafik kurallarına uymak, can, mal güvenliği için temel şart. Hem yayalar, hem de araç sürücüleri için olmazsa olmaz bir nokta olan trafik kuralları, bazı vatandaşlar tarafından ihlal ediliyor. Bu ihlaller kimi zaman can kayıplarına neden olup yürek yakarken, kimi zaman da bir ömür çalışılsa ödenmeecek maddi kayıplara yol açabiliyor. Tam bu noktada trafikteki denetimler arttırılıyor ve trafik kurallarına uymayan sürücülere ağır cezalar kesilerek, trafik kurallarına uymanın baskısı arttırılmış olunuyor. Trafik kurallarına uymayan kişilerin yakalanma korkusunu yükseltmek amacıyla da bazı vatandaşlara gerçekten ibret alınacak cezalar uygulanıyor.

Drift atıyorlardı, ibretlik ceza aldılar

Isparta' da trafik kurallarını ihlal ederek drift attığı tespit edilen ayrıca bunu iki ayrı noktada tekrarlayan sürücülere trafik cezası kesildi. Görenlerin şaşkınlıkla okuduğu ceza, tüm araç sürücülerine ibret alınacak cinsten. İki sürücüye trafikte drift atmak, can ve mal güvenliğini tehlikeye atmak suçlarından 22 bin lira trafik cezası kesildi. Son zamanlarda modifiye, hız tutkusu ve gösteriş merakının, özellikle sosyal medyada bu tarz paylaşımların popüler olması nedeniyle şikayetlerin ya da problemlerin arttığı konuya yönelik geniş önlemler alınıyor. Sosyal medyada bu tarz görüntülere şahit olduğumuz kişilerin sayısının artmaması için ibret alınacak cezalar kesilmeye devam edecek. Vatandaşlar da uygulanacak bu cezalardan memnun gözüküyor. Öyle ki trafikte hem diğer araç sürücüleri hem de yayalar için ciddi problem yaşatan bu trafik canavarlarının önüne geçilmesi konusunda önemli bir caydırıcılık olarak görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 00:07
YORUM EKLE