TOKİ' den Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! 50 Bin Sosyal Konut Talepleri Toplanıyor

TOKİ' den aylık taksitle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için süreç başladı. TOKİ sosyal konut proje taleplerini toplamaya, istekleri değerlendirmeye başladı...

TOKİ' den Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! 50 Bin Sosyal Konut Talepleri Toplanıyor

TOKİ TALEPLERİ TOPLAYA BAŞLADI

Düşük ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmasında büyük rol oynayan ve sürekli gerçekleştirilen sosyal konut projeleriyle başarısından söz ettiren TOKİ, 50 bin yeni sosyal konut projesi için talepleri toplamaya başladı. Talepler TOKİ taraıfndan değerlendirilecek ve ihaleye açılacak. İhalenin ardından da üstlenici firmalar ve TOKİ iş birliğiyle konutların inşaası başlatılmış olacak. Teslime hazır gelen evler, TOKİ tarafından çekilen noter huzurundaki kuralarla, ilgili sahiplerine dağıtılacaklar. TOKİ talep toplama işlemlerinin başladığına yönelik duyuru da yayımlandı. Toplamda 50 bin sosyal konut imkanı sunacak olan çok sayıdaki proje için, talepler değerlendiriliyor.

Vatandaşlar taksitle ev sahibi olabiliyor

TOKİ tarafından başaltılan sosyal konut projelerinde, vatandaşlar aylık çok düşük taksit miktarlarıyla ev sahibi olma imkanına kavuşuyorlar. Geçtiğimiz günlerde müjdelenen taksitle ev alma imkanına yönelik yapılan bu duyuruyla, taleplerin toplandığı da bildirilmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu konutlar müjdelenmiş, aylık 388 TL taksitle ev alma imkanı olacğaına yer verilmişti. TOKİ sosyal konut projeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için İŞİN OLSA sitemiz üzerinde toki araması yaparak, yapılmış önceki haberlere ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzer e2+1  evler 116.400 TL' den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bu evlerin taksit fiyatları ise 388 TL' den başlayacak. 67 farklı şehirde 140 proje ile gerçekleştirilecek bu konut sürecinde 3+1 evler 170 bin TL' den başlayacak, taksit tutarları ise 759 TL başlangıç fiyatıyla alıcılarıyla buluşacak.

TÜM TOKİ HABERLERİ, KREDİ VE EKONOMİ HABERLERİ İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin turgut
Tekin turgut - 4 yıl Önce

Ziraat bankasinami muracat