Tokat Belediyesi, Çalışanlarına 750 TL Bayram İkramiyesi Verecek

Tokat Belediyesi yetkili sendikalarla imzaladığı Sosyal Denge Sözleşmesi sonucunda tüm memurlara Ramazan Bayramı önceki 750 TL verileceğini duyurdu. Müjde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından verildi.

Tokat Belediyesi, Çalışanlarına 750 TL Bayram İkramiyesi Verecek

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanı seçilen Eyüp Eroğlu bayram ikramiyesi uygulamasıyla tüm Türkiye’ye örnek bir davranış sergiledi. Edinilen bilgiye göre belediye ile sendikalar arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi neticesinde tüm memurlara 750 TL bayram ikramiyesi verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Kurban Bayramı öncesi de memurlara destek olabilmek için 1100 TL ikramiye verilmesi anlaşma ile hayata geçirildi. Bu haber Tokat Belediyesi memurları tarafından ilgiyle karşılandı ve  gören herkesin beğenisini kazandı.

Sosyal Denge Sözleşmesi Nedir?

Ülkemizde kamu sektörü ve özel sektör çalışanlarının hakları sendikalar tarafından korunur. Bu bağlamda belli zamanlarda işveren ile sendika ya da hükümet ile sendika arasında işçinin haklarını belirleyen anlaşmalar imzalanır. Sosyal Denge Sözleşmesi bu bağlamda sendika ile kurumlar arasında personellerin sosyal haklarını korumak ve onları ekonomik anlamda rahatlatmak için uygulanan belgedir. Tokat’a yerel seçimlerde %48 oy oranıyla seçilen Eyüp Eroğlu memur hakları kapsamında sendikalarla çalışanlarını koruyan bir Sosyal Denge Sözleşmesi’ne imza atmıştır. Bu belge kapsamında daha önce Kurban Bayramı kapsamında verilen destek artmış, Ramazan Bayramı için de memurlara verilmesine yönelik karar alınmıştır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:45
YORUM EKLE