Ticaret Bakanı Açıkladı Uygun Fiyatlı Tanzim Maske Satışı Başlıyor!

Koronavirüs'ün bulaşıcılığının önlenmesinde iki önemli ihtiyaçtan olan maske ile kolonya fiyatlarını düşürecek adım. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Tanzim satış noktalarında maske satışı yapılacağını açıkladı? Kolonya satışı da olacak mı?

Ticaret Bakanı Açıkladı Uygun Fiyatlı Tanzim Maske Satışı Başlıyor!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan katıldığı bir televizyon programında çok önemli açıklamalar yaptı. Bilindiği gibi maske fiyatlarını ve kolanya fiyatlarını fahiş fiyatlarla piyasaya süren firmalar ile mücadele eden Ticaret Bakanlığı bu konuda 190'dan firmaya milyonlara ceza kesti. Bu kapsamda 7 binden fazla firmayı da incelemeye aldı. Reklam kurul toplantılarında maske, dezenfektan kolonya ürünlerinde fiyat artışları ele alınmaya devam ediyor.

MASKEYE TANZİM SATIŞI GELİYOR!

Maske satışlarına yönelik olarak Ticaret Bakanlığından önemli bir adım daha geldi. geçtiğimiz yılda uygulanan sebze satışlarında oluşturulan tanzim satışına benzer bir uygulama daha geliyor.

Bakan Pekcan "Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. " dedi. Fiyatların ne olacağı, kolonya, dezenfektan satışları da olacak mı merakla beklenmekte.

YORUM EKLE