Temmuz Ayı Memur ve Emekli Maaşları Ne Zaman Yatırılacak?

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarından sonra memur ve emeklililerin alacağı enflasyon zammı belli oldu. Peki zamlı maaşlar ne zaman yatırılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Temmuz Ayı Memur ve Emekli Maaşları Ne Zaman Yatırılacak?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon oranlarından sonra memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zammı netlik kazandı. Haziran ayında enflasyon yüzde 2.61 artış göstermiş ve yıllık bazda yüzde 15.39 olmuştu. Açıklanan enflasyon oranları ile beraber milyonlarca emeklinin, sözleşmeli personelin ve memurun alacağı zamlı maaşlarda netlik kazanmıştı. Peki zamlı maaşlar hangi tarihte yatırılacak?

Yılbaşında yüzde 4 zam alan memur ve memur emeklileri ortaya çıkan yüzde 5.17 farkı Temmuz ayında yapılacak olan zam ile beraber alacak. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı verilere göre Haziran ayında enflasyon yüzde 2.61 göstermiş emeklilerin sözleşmeli personellerin ve memurların Temmuz ayında zamlı alacağı maaşlar belli olmuştu. Buna göre Temmuz ayında memur, memur emeklisi ve sözleşmeli personellerin alacağı zam yüzde 8.67 SSK ve Bağkur emeklilerinin alacağı zam ise yüzde 9.17 olarak belirlenmişti. En düşüm memur maaşı Temmuz ayı itibari ile 3 bin 133 tl olurken en düşük memur emeklisi maaşı 2 bin 147 tl oldu. Devlet memurlarının yanı sıra sözleşmeli personeller ve geçici personeller ile memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farklarını 15 Temmuz 2018 tarihinde alacakları belli oldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:14
YORUM EKLE