Temmuz 2019’da Memura Zam Müjdesi! Zam Oranı Ne Kadar

Memur ve memur emeklilerinin gözü kulağı gelecek olan zam müjdesinde. 2019 yılı Ocak ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile alınan zam memur ve emeklileri memnun ederken yılın ikinci yarısında yani Temmuz ayında yapılacak olan zam oranları herkes tarafından merak ediliyor. TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon oranına göre yapılacak zam miktarı belirlenecek. İşte enflasyon rakamlarının açıklanacağı tarih…

Temmuz 2019’da Memura Zam Müjdesi! Zam Oranı Ne Kadar

Memurlar ve memur emeklileri Ocak ve Temmuz aylarında yani yılda iki kez olmak üzere zam alıyor. Zam oranlarının belirleyici unsurunu ise enflasyon rakamları oluşturuyor. Enflasyon oranlarının yüksek olması sebebi ile Ocak ayında alınan zamlar yüzleri güldürdü. Maaşlarında adeta iyileştirme yaşayan memurlar ve emekliler Temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla bekliyor.

Enflasyon Oranları Ne Zaman Açıklanacak?

Hakkında türlü söylentiler ve ekonomistler tarafından yapılan yorumlar olsa da en doğru bilgiyi Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alıyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu’na tabi olan SSK, Bağkur ve memurların zam oranlarının açıklanması için tarih belirlendi.

Alınan bilgiye göre 3 Temmuz 2019 tarihinde zam oranları TÜİK tarafından açıklanacak.

Memur Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Memur maaşlarına yapılacak olan zam memur ve emekliler tarafından merak ediliyor. Sözleşmeli, memur ve emeklilerin Ocak ayında aldıkları zamlardan sonra Temmuz ayında alınacak zam oranı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bağ-Kur ve SSK emeklilerin Ocak ayında aldığı zam oranı %10,19, memur ve emeklilerin %10,7 olmuştu.

Ekonomistler tarafından yapılan açıklamaya göre ise Bağ-Kur ve SSK emeklilerin %6, memur ve memur emeklilerin ise %7 oranında zam alması bekleniyor. Şayet 3 Temmuz’da açıklanacak olan enflasyon oranları bu varsayımlar şeklinde olursa en düşük memur maaşı 166,57 Türk Lirası artacak. Bu da demek oluyor ki en düşük memur emekli maaşı 2 bin 564 Lira 16 kuruş olacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 17:09
YORUM EKLE