Temel İhtiyaç Kredisine Başvuracak Vatandaşlar Dikkat! Bakanlık Açıklama Yaptı!

Temel ihtiyaç kredisi için başvuru yapacak vatandaşların dikkatine! Bakanlık açıklama yaptı, altı ay geri ödemesiz olarak alınan on bin liralık kredi yardımları alan vatandaşları ilgilendirecek haber geldi. Bakanlık geri ödemelerle ilgili bilgilendirme yaptı, işte konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

Temel İhtiyaç Kredisine Başvuracak Vatandaşlar Dikkat! Bakanlık Açıklama Yaptı!

Mayıs ve Haziran aylarında kredi çeken vatandaşlar için altı ay ileri erteleme imkanı için tarih belirlendi, bitiş tarihi 6 Ekim oldu. Temel ihtiyaç kredisi çeken vatandaşlar ilk ödemelerini 6 Ekim tarihinde yapacaklar, çekilen her iki kredi için de ödemeler Ekim ayı itibari ile başlıyor. Vatandaşın çektiği kredi için oluşturulan geri ödeme planı doğrultusunda taksit ödeme tarihine erişip kredi çekimi yaptığınız bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak ilk taksit ödemenizin ne zaman olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşa sunulan destekler arasında bulunan bu kredi imkanı Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yapılan duyuru ile ihtiyaç kredisi desteği duyuruldu. Yapılan duyuruda 10 bin liraya 0,49 faiz oranı ile kredi verileceği duyuruldu. Bu zorlu süreçte kamu bankaları ve özel bankalar birçok fırsat sundular. Ziraat bankası, Vakıfbank ve HalkBank gibi bankalar bu zorlu süreçte ileri ödeme tarihleri ile on bin liraya varana kadar düşük faizlerde kredi imkanı sağladılar. Devlet yaptığı açıklama ile ödemelerin ne zaman yapılacağı belirlendi bu doğrultuda karar alan bankaların geri ödemeleri ne zaman olacak belirlendi. İhtiyaç kredisi imkanı sunan bankalar şimdiden ilk ödemeler için geri sayıma başladı.

YORUM EKLE