Temel İhtiyaç Destek Kredisi Vakıf, Halk, Ziraat Bank Yeni Kredi Tutarı Sürprizi!

Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi ödemesi başvuruları alıyor. Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak. Ayrıca kredi seçeneklerine 3 Bin Tl kredi ödemesi daha girdi. Geri ödeme planı haberde..

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Vakıf, Halk, Ziraat Bank Yeni Kredi Tutarı Sürprizi!

Hazine ve Maliye Bakanlığının başlatmış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında Kamu Bankalarından; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve Bu bankaların katılım bankaları nezdinde 6 ay geri ödemesiz 3 farklı seçenek sunularak kredi ödemesi başlatılmıştı. Bu ödemelerde en üst limit 10 Bin Tl, 7 Bin 500 Tl ve 5 Bin Tl olmak üzere düşük faizli emel ihtiyaç kredisi verileceği müjdesi verildi.

Halkbank, Ziraat bankası ile Vakıfbank üzerinden alınacak olan temel ihtiyaç kredileri için yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre vatandaşlara 1seçnek daha sunuluyor. 3 Bin Tl olarak kredi verilebilecek. Peki 3 Bin TL kredi ne kadar geri ödeme olacak.

3 BİN TL KREDİ GERİ ÖDEME PLANI;

Ziraat Bankasının resmi internet sitesi üzerinden açıklanan geri ödeme planına göre Kredi tutarı 3 Bin için; toplam vade 36 ay geri, ödemesiz 6 ay olmak üzere taksit tutarı 113 TL olacak. Efektif yıllık faiz oranı 8,1326 olacak. Bu durumda toplam geri ödeme ise 3.390 Tl olacak.

BİREYSEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİ ÖDEME TAKSİT TUTARI;

10 Bin Tl kredi için 376 TL taksit, 7500 Tl için 282 TL taksit olacak. 5 Bin tl kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için 30 ay boyunca ise 188 Tl ödeme yapacaklar. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda geçtiğimiz hafta cuma gününden itibaren kredi incelemeleri başlatıldı. Sonuçları sms olarak bildiriliyor. Bazı vatandaşlar kredi tutarından daha düşük oranda onaylandığını ifade etmektedir.

BAŞVURU ŞARTI VE NASIL KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİRİM?

Bu kredilere başvuru yapacak vatandaşların düşük ve orta gelir düzeyinde olması gerekmektedir. Bunun için aylk hane halkı gelirinin 5 Bin Tl ve altında olması şartı ile başvuru yapılabilecketir. Kam bankalarına ykarıdaki seçenekteki kredilere başvuru yapmak için mobil bankacılık internet bankacılığı ile telefon bankacılığı üzerinden müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

Hadi ordan ya birisi de çıkmış diyor ki müracaat ettim kamu bankasından 2 gün sonra aradılar smsgeldi çok hizlilar. He he maşAllah çok hizlilar 7500 TL için muracatt ettim 1 Nisan'da bugün ayın 19 olmuş hala degerlendiriliyor diyor bu nasıl bir iş bu aynı maske dağıtımına benziyor nerede devlete söven hiblcbir isini begenmeyenlere anında ulaşıyor da bizlere neden ulaşmıyor artı eğer kapalı alanlarda bu yasaklar olmaya devam edecekse her yerde eldiven maske olmalı kapalı alana giren kişi kapıdan maskesini alıp içeri girmeli yazık ya bı de devlet bankası şubeye soruyorum diyor ki en geç 10 gün içinde snuclandirmalwei gerekirdi hani neree de

Menekşe aydoğan
Menekşe aydoğan @Fatih - 4 yıl Önce

Eşim halk banktan basvurdu persembe günü cumartesi günü onaylandi 10 bin tl

Ömer
Ömer - 4 yıl Önce

Onbin tl için başvurdum üçbin tl onayı geldi vakıfbanka itiraz ettim olumsuz cevap verildi hiçbir olumsuzluğum yok kredi puanım açısından bende BDDK ya şikayette bulundum

Ümit kiraz
Ümit kiraz - 4 yıl Önce

Daha bi haber gelmedi ne zaman gelir belkide gelmez belli değil bu gün normale dondük dense yandık en azından ihtiyaçlarımızı karsılarız faturalar gelmeye devam ediyo ödeme imkanı kalmadı nasıl oluyo4-5günde onay geliyo anlamıyorum demekki bizler baska ülkede yasıyoruz