Teknoloji Bakanı’ndan Yerli Otomobil Açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, üretimine başlanan yerli otomobilde artık sona gelindiğini açıkladı. Yerli otomobil mayıs ayının sonlarına doğru kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Teknoloji Bakanı’ndan Yerli Otomobil Açıklaması

Teknoloji Bakanı’ndan Yerli Otomobil Açıklaması

Bakanlıkta düzenlenen yerli dizel motor üretimi toplantısı sonrasında Enerji Bakanı Fikri Işık bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Işık, Yerli Otomobilde çalışmaların ne durumda olduğunun sorulması üzerine soruya cevap verdi. Bakanlığın görevi devraldığı andan itibaren en çok üzerinde durulan konunun yerli otomobil olduğunu söyleyen Bakan Işık, keşke Türkiye devrim otomobil hikayesini başarıyla sürdürebilseydi dedi. Güney Kore’nin o dönemlerde açlıkla boğuştuğunu dile getiren Bakan Işık, bugünlerde ise dünyanın en önde gelen otomobil üreticilerinden bazılarının Güney Kore Menşeili olduğuna dikkat çekti. Yerli otomobil üretmek için Türkiye’nin iç pazar büyüklüğü ve bu alandaki stratejik konumunun son derece uygun ve hazır olduğunu belirterek, 1 yılı aşkın süredir çalışmaları sürdürdüklerini ve belirli aşamaya ulaştıklarını açıkladı. Bakan Işık’ın açıklamalarına göre yerli otomobil 1 Mayıs’ta kamuoyu ile paylaşılacak.  

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 10:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE