TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapıyor! 5 Bin TL Maaş Verilecek

Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) bünyesine 193 memur alımı gerçekleştirilecektir. Yürütülecek memur alımı sonrasında yerleştirilen adaylara 5 bin TL maaş verileceği açıklandı...

TEİAŞ 193 Memur Alımı Yapıyor! 5 Bin TL Maaş Verilecek

Dün itibariyle yaptığımız haberde TEİAŞ ve TEDAŞ bünyelerine yapılan memur alımlarından bahsetmiştik. İlgili haberimizde, TEİAŞ bünyesine alınacak 193 memur olduğundan ve tercihlerinde adayların bu kadroları gösterebileceğine değinmiştik. TEİAŞ memur alım sürecine yönelik yeni bir duyuru gerçekleştirildi ve ilgili duyuruyla kadrolara başvuru yapacak adayların alacakları maaşlara yer verildi. TEİAŞ bünyesinde görev alacak kişilerin alacakları maaşlar netlik kazandı. Yapılan açıklamada TEİAŞ bünyesinde mühendislik kadrosunda görev alacak kişilerin maaşlarının yabancı dil seviyelerine göre artış gösterebileceği aktarılırken; maaşların 5 bin TL civarında olduğu görüldü.

Kurum tarafından yapılan açıklamada memur maaşlarına ilişkin şunlar aktarıldı;

Mühendis (Vardialı) 5,307 TL

Mühendis 5,140 TL

Biyolog 4,503 TL

Memur 3,953 TL

YABANCI DİL SEVİYESİ MAAŞLARI ETKİLİYOR

Kurum yaptığı açıklamasında kişinin yabancı dil seviyesinin 3 kademe olarak değerlendirildiğine A, B ve C kademelerindeki memurların maaşlarının farklılık gösterdiğine değindi. Açıklamada yabancı dil seviyesi A olanlara maaşlarının % 10' u, B olanlara % 5' i ve C olanlara ise %2' si oranında ilave yabancı dil katkısı sağlandığına değinildi.

TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında KPSS 2018/2 kapsamında tercih işlemleri yürütülecektir. Adaylar bu tarih arasında gerekli şartları ve nitelikleri taşımaları halinde, ÖSYM üzerinden yapacakları tercihlerde kurumu tercih edebileceklerdir. İlgili kadrolara tercihin yapılmasından önce mutlaka nitelik kodları ve özel koşullar alanlarının okunması, incelenmesi gerekmektedir. Şartlara uyum sağlamayan adaylar hak kazansa bile yerleştirilmeyeceklerdir.

TEİAŞ MEMUR ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE