TBMM Duyurusu Devlet Ev Alana 20 Bin ve Evlenene 7 Bin 500 Lira Ödeme Yapacak!

TBMM'de kabul edilen yeni torba yasasında ev alana devlet katkısının 20 bin lira olduğu ve evlenene verilen çeyiz desteğinin ise 7 bin 500 liraya yükseltildiği belirtildi.

TBMM Duyurusu Devlet Ev Alana 20 Bin ve Evlenene 7 Bin 500 Lira Ödeme Yapacak!

Ülkemizde bilindiği üzere hem ev almak isteyene hemde evlenen devlet destek sunmaktadır. Ancak bu desteklerden yararlanabilmek için kişilerin bazı şartları yerine getirmesi ve bankalar ile görüşme gerçekleştirerek ilgili konu hakkında banka hesabı açtırması gerekmektedir.

Buna göre eskiden bilindiği üzere devlet konut alanlara 15 bin lira ve evlenen ise 5 bin lira yardım vermekteydi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen yeni torba yasasında konut alanlara verilen yardımın 20 bin liraya ve evlenenlere verilen çeyiz yardımının ise 7 bin 500 liraya yükseltildiği müjdelendi. Peki bu yardımlar nasıl alınır?

BU YARDIMLAR NASIL ALINACAK?

Devletten bu yardımları alabilmek için hemen bankalara giderek konut hesabı ya da çeyiz hesabı açtırmanız gerekmektedir. Konut hesabı açtırdığınız da öncelikle hesaba bir miktar para koymanız ve tüm parayı konut almak için çekmeniz gerekmektedir. Devlet banka hesabınızda biriken ücretin yüzde 20'sini (azami 20 bin lira) size vermektedir.

Yine bankalardan çeyiz hesabı da açtırabilirsiniz. Çeyiz hesabını açtırdığınız da konut hesabı mantığının aynısı işlemektedir. Sadece 27 yaşını doldurmadan evlenmeniz gerekiyor. Evlenirken bankadan çekeceğiniz tüm tutarın üzerine devlet yüzde 20 (azami 7 bin 500) lira yardım ödemesi yapmaktadır. Kamu bankaları ile konut hesabı ve çeyiz hesabı için görüşme yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 20:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 5 yıl Önce

Tamam kardeşim ben nişanlıyım ve yardıma çok ihtiyacım car düğün yapamıyorum bankaya nasıl para yatırayım olsa zaten düğün yaparım size ihtiyacım olmaz bana nasıl yardımınız olacal

sertif polat
sertif polat - 5 yıl Önce

mrblar ben ev almak istiyorum devletimizden 20bin tl yardim var yeni k khk yayınlanmış nasıl bilgi alabilirim tsk

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Peki bu ceyiz paralarinin geri odemesi olacakmı

D arslan
D arslan - 5 yıl Önce

Peki 20 bin tl almak icin ne kadar paramiz olmasi gerekiyor bankadaa

mehmet özdemir.05354971440
mehmet özdemir.05354971440 - 5 yıl Önce

Yaşın 60 olana .varmı.

emre
emre - 4 yıl Önce

27 yaşından önce o parayı ve birikimi kimse yapamaz gerçekten artık bu konuda sinirler bozulmaya başladı 4 senedir evlenemiyoruz.