Taşerondan Kadroya Geçen İşçilere İkramiye Ödemesi Yapılacak!

Kamu kurumlarında sürekli işçi statüsünde geçen işçilere ödenen ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. taşerondan kadroya geçen 900 bin işçiyi yakından ilgilendiren gelişmeler haberimizde..

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilere İkramiye Ödemesi Yapılacak!

2018 yılının ilk aylarında başlanan taşerondan kadroya geçiş Nisan ayı itibari ile tamamlanarak, 900 Bin kişi kamu kurumlarında sürekli işçi statüsünde görev yapmaya başladı. Taşerondan kadroya geçen işçileri yakından ilgilendiren ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacağı belli oldu.

Sürekli işçi statüsünde görev yapan işçileri için yılda belli tarihlerde ödenen ve Yüksek Hakem Kurulu tarafından toplu iş sözleşmesi hükümlerinde ödemesi gerekli olan tutar, yılda 10 gün iki kez hesaplara yatırılacak.

Devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave tediye yapılması hakkında kanuna göre yapılan ödemelerde ilk ödemeler Temmuz ayında gerçekleşti. Diğer ödemeler için Ocak ayında hesaplara yatırılamaya başlanacak. Belediyelerde görev yapan işçileri için Nisan ve Ekim aylarında ikramiye ödemesi yapılıyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

İşçilere yapılacak tediye ödemeleri en az 591 Tl yapılması bekleniyor. Maaşı fazla olan işlerin ikramiye oranları da artmakta

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 11:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeyma üstün
Şeyma üstün - 2 yıl Önce

Biz madurlar napacaz peki hala iş bekliyoruz. Hiç olmazsa joker olarak çalışarak ekmeğimizi kazanıyordukk....