Taşerona Verilecek İkramiye Miktarı Açıklandı! Taşeron İşçilerine Ne Kadar Prim Verilecek

Kadro alan taşeron işçilere verilecek olan ikramiye miktarı açıklandı. Peki taşeronlara ne kadar prim ücreti verilecek? Tüm detayları açıklıyoruz.

Taşerona Verilecek İkramiye Miktarı Açıklandı! Taşeron İşçilerine Ne Kadar Prim Verilecek

Taşeron yasası kapsamında ülkemizin kamu kurumlarında istihdam etmekte olan yüz binlerce taşeron işçi kadro aldı. Öncelikle işçilerin başvuruları kabul edildi, kontroller yapıldı, sınavlar düzenlendi sonuçlar açıklandı ve işçilere 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile devlet güvencesi verildi.

Taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile birlikte devlet pek çok alt işveren ile muhatap etmek zorunda kalmayacak. Buna göre kadro alacak olan taşeron işçiler devletin güvencesi altına girdiği gibi yine ikramiye ücreti de alacak. Peki taşeron verilecek prim ücreti ne kadar, taşeron işçilere ne kadar ikramiye ücreti verilecek? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

VERİLECEK İKRAMİYE ÜCRETİ AÇIKLANDI!

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçiler kadro aldı. Buna göre geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülidef Sarıeroğlu tarafından kadro alan işçilere verilecek olan ikramiye ücreti açıklandı. Peki işçilere ne kadarlık ikramiye parası verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülidef Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da işçilerin aldıkları maaşın 1.5 katının prim ödemesi olarak verileceği belirtildi. Yani asgari ücret bin 603 TL maaş alan bir kişi 2 bin 404 liralık ikramiye ücreti alacaktır. 2 bin lira maaş alan bir taşeron işçi ise 3 bin liralık ikramiye ödemesi alacak.

İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyelere kadro vermediki
Belediyelere kadro vermediki - 4 yıl Önce

Kadro dediniz belediyelere hiç bişey vermediniz seçime ne kaldiki

Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Belediye taşronu olarak gerçek kadro bizim hakkımızdı belediye işçilerinşn bile yapmadıklarını bizler yaptık yıllardır parti çalışmaları oy toplama karşılama bayrak as broşür dağıt bizim tam kadro hakkımızdı bundan sonra heralde parti için çalıştırmassınız devletin kadrolu işçilerini çalıştırırsınız

BELEDİYE
BELEDİYE - 4 yıl Önce

BİŞEY SORMAK İSTİYORUM.HER KANALDA HER YERDE TAŞERON TEDİYE ALACAK İKRAMİYE ALACAK PROMOSYON ALACAK TARİH TE VERİLİYOR.AMA HİÇ BİRİNİN İÇİNDE BELEDİYE ÇALIŞANLARI GEÇMİYO Bİ NET CEVAP VERİN BELEDİYEDE TAŞERONDAN KADROYA YANİ BELEDİYE ŞİRKETİNE GEÇEN TAŞERON BU HAKLARDAN YARARLAVANACAKMI YARARLANMAYACAKMI?

MUMİN
MUMİN - 4 yıl Önce

MILLI EĞITIMIN KADRO ISI NASIL OLCAKKI

eyt
eyt - 4 yıl Önce

52 gunluk denılıyordı hanı

Yiyido
Yiyido - 4 yıl Önce

Ben cok merak ediyorum cöpcüler bu ikramiyeden yararlanıcakmı kesin bilgisi olan yazsın mümkünse

Belediye taşeronu
Belediye taşeronu - 4 yıl Önce

Ak parti hükümeti insanları ya saf zannediyor yada kendileri çok akıllı insanlar. Belediyede çalışan taşerona kadro mu verdiler bizleri aptal mı sanıyorlar. Seçimde görüşecegiz.

Yol bakım çalışanları
Yol bakım çalışanları - 4 yıl Önce

Sayın çalışma bakanimizinda söylediği gibi belediyelerde yaralanacak bu ikramiyeden değilmi açıklama yapan olursa sevinirim