Taşeron İşçilerin Maaşı Artacak Mı?

Sözleşmeli statüsünden kamuya geçecek olan taşeron işçilerin maaşı artacak mı? Artacaksa yüzde kaç zam verilmiş olacak?

Taşeron İşçilerin Maaşı Artacak Mı?
Taşeron İşçilerin kamuya geçmesi için çalışmalar sürüyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan oturumlar sonucu taşeron işçilerin kamuya geçmesi konusu görüşülmeye devam ederken konu hakkında sıklıkla Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı araştırmalar yapıyor.

Taşeron işçilerin maaşlarının aynı kalması ile sözleşmeli statüsü yerine daimi statüsünde çalışması durumunda Maliye Bakanlığına her hangi bir yük binmeyecek sadece işçiler 4/B statüsü yerine daimi statüsünde çalışmış olacak. Fakat işçilerin veriminde azalma olur mu? her hangi bir sorun yaşanır mı? şuan en çok bu konular görüşülüyor. Peki taşeron işçilerin maaşlarında ne gibi değişiklik olacak. Eğer taşeron yasa tasarısı onaylanırsa bir milyona yakın taşeron işçi 4/B statüsünden kamu statüsünde geçmiş olacak.

İlk Başlangıçta Zam Beklenmiyor

Sosyal Güvenlik Uzmanlarının konu hakkında yaptığı açıklamalar baz alındığında kamuya geçecek olan taşeron işçilerin maaşında her hangi bir yükseliş beklenmiyor ve sözleşmeli statüsünde çalışırken aldığı son maaştan başlatılacakları yani her hangi bir farkın yaşanmayacağı düşünülmektedir. Ancak şöyle bir fark olacak.

Bilindiği gibi kamuya yapılan maaşlar 4/B statüsü için geçerli olmuyor. Taşeron işçiler 4/B statüsünden daimi işçi (kamu) statüsüne geçtiklerinde kamuya yapılan zamlardan yararlanacak bu sayede kısa zamanda maaşları daha da yükselecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE