Taşeron İşçilere Yargıtay'dan Müjdeli Haber Geldi! Taşerona Kadro Son Gelişmeleri

Taşeron yasası bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine ne zaman getirilecek derken Yargıtay'dan taşeron işçilere müjdeli haber geldi. Peki taşerona kadroda son dakika gelişmeleri nelerdir?

Taşeron İşçilere Yargıtay'dan Müjdeli Haber Geldi! Taşerona Kadro Son Gelişmeleri

Hükümetin özellikle son iki senedir üzerinde çalıştığı taşeron yasasında neredeyse sona gelindi. Buna göre yakın zamanda taşeron yasası Türkiye Büyük Millet Meclisine getirilecek ve buradan görüşmeler yapılacağı gibi yine aralıklarla konu hakkında kamuoyuna açıklama da yapılması bekleniyor.

Taşeron işçiler uzun bir süredir kadro istemeye devam ederken Yargıtay'dan konu hakkında müjde bir haber geldi. Peki taşerona kadro son dakika gelişmeleri nelerdir, Yargıtay taşeron işçiler için nasıl bir açıklama yaptı? Taşerona kadro ne zaman gerçekleşecek?

KADRO ÖNCESİ ÇALIŞMALAR AÇIKLAMASI!

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından yapılan açıklama da taşeron yasası beklemekte olan ve kamuya geçecek olan işçilerin kadro öncesi çalışmalarının da kıdeme dahil olduğu belirtildi.

Buna göre taşeron yasası ile kamuya geçecek olan 450 bin işçi kadro almadan önce ki çalışmaları da kıdemine dahil edilecek. Yakın bir zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulması beklenmekte olan taşeron yasası için işçilere bir müjde daha verilmiş oldu. İlgili kadro konusu meclise sunulduğunda konu hakkında daha net ve tüm bilgiler sunulacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşkın dağ
Taşkın dağ - 3 yıl Önce

Yap işlet devret de kadroya alınıyor mu belediye ait tıbbi atık ta çalışıyorum 8.11 ay oldu

trabzonlu
trabzonlu - 3 yıl Önce

üc yıl önce kamuda calısan bütün sözleşmeli personeli kadroya gecirdiniz ozaman belediyeleri ayırmadinız simdi neden ayırıyorsunuz hakmı bu adaletmi cik bir şirketden gir birine adı olsun katro adalet buysa başka söze gerek yok

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Herkese varmı yeni giren

TAŞERON
TAŞERON - 3 yıl Önce

TAŞERONDA 07 ARALIKTA CUMHURBAŞKANIMIZ TAMAM DEDİ 1 HAFTA DEDİ BAŞBAKAN TAMAM DEDİ ÇALIŞMA BAKANI DAHA 2 GÜN VAR DİYOR TAŞERON CUMHURBAŞKANIMIZA GÜVENİYOR KADRO İSTİYOR 900 ŞİRKET TAŞERONDA ZENGİN OLDU ARTIK DEVLET ZENGİN OLSUN

Taşeron mazlum
Taşeron mazlum - 3 yıl Önce

Belediye leri ve il özel idarelerindeki 400bin işçimiz var bunu 5x400 bin eşit tir 2 milyon oy geri sini siz düşünün oy vermeyeceğini beyan ediyorlar kesinlikle bu sayı belki eş dostlarını da katarsan 3 buçuk milyon dolayın da insan demek bu

Özcan  ayvaci
Özcan ayvaci - 3 yıl Önce

2008 yılında temizlik şirkete çalışıyorum duman 201yılında işte çıkardım makineye vermedim benden bu sonuç tana nasıl olur mu

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Müdür istemiyor çalişmak demekki mahkemeye verceksin

misafir
misafir - 3 yıl Önce

Allah razı olsun sayın cumhurbaşkanımız iyiki varsın