Taşeron işçi ve Kamu İşçilerine Tediye İkramiye Ödemesi Müjdesi!

Taşerondan kadroya geçen işçiler ile kamu işçilerine 52 günlük tediye ikramiye ödemesi ikinci taksitleri ne zaman yapılacak belli oldu. Buna göre ikramiye ödeme takvimi haberde.

Taşeron işçi ve Kamu İşçilerine Tediye İkramiye Ödemesi Müjdesi!

Resmi Gazetetenin 11 Temmuz 2020 tarihli kararına göre kamu işçilerine 2020 yılı İlave tediye 1. yarısının ödemeleri 27 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

30182 sayılı yazıda 2752 sayılı Cumhurbaşkanı kararına göre 2020 yılı tediye ikramiye ödemelerine ilişkin takvimler belli oldu. 6772 sayılı kanun kapsamında giren işçiler için aynı kanunun 3. maddesine göre 2020 yılında İlave tediye ikramiyelerini bir taksitlerinin hangi tarihler arasında ödeneceğine ilişkin bir tarih paylaşıldı.

İKRAMİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Birinci yarı ödemesi 27 Temmuz 2020 de yapılacak.  İkinci yarı ödemesi 14 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Bilindiği gibi taşeron işçi statüsünden kadroya geçen 900 bini geçkin çalışan bulunuyor. Bu kapsamda yılda 4 kez ödenen ikramiye ödemelerinin birinci ve ikinci taksitleri tamamlandı. 52 günlük tediye ikramiyelerinin kalan 26 günlük ödemesi için Cumhurbaşkanı kararı beklenmekteydi.

TAŞERON İŞÇİLERE NE KADAR İKRAMİYE ÖDENECEK?

Yıllık 52 günlük ikramiye ödemeleri 4 taksit halinde gerçekleştiriliyor. 13 günlük ödemenin hesaplanması için işçilerin almış olduğu brüt ücret üzerinden hesaplama gerçekleştirilecek. Bu ücretlerden damga vergisi, SGK prim ve gelir vergisi kesintileri yapılacak. Asgari ücretle çalışan bir işçi için 52 günlük ikramiye ne tutarı 3646 TL hesaplanmaktadır.

İŞİN OLSA
 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 02:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Menekşe
Menekşe - 1 ay Önce

Kamu bankasında temizlık elamanı olarak calısyorum taş ören bizler de haklardan yararlanmak istiyoruz kadro istiyoruz