Taşeron İşçi Tediye İkramiye 4. Taksit Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Taşeron işçi 4D sürekli işçi kadrosunda çalışan işçilere tediye ikramiye ödemesi 4. taksit ödemeleri ne zaman ödenecek merak edilmektedir.

Taşeron İşçi Tediye İkramiye 4. Taksit Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Taşeron ve Kamu Personellerine 4. İlave Tediye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Taşeron işçilerinin 27 Temmuz' da 3. tediyesi yapılmıştı. Peki 4. tediye ne zaman yapılacak sorusu oldukça merak ediliyor. Kamu' ya geçen taşeron işçilerine her yıl 52 günlük ücret tutarında tediye verilmektedir. Bilindiği gibi tediyeler 4 taksit ile yapılmaktadır. İlk 3 tediye ödemesini alan taşeron işçileri 4. tediyenin verileceği tarihi araştırıyor.

6772 sayılı T.C kanunlarına göre kurumda çalışan işçinin 4. tediyenin ne zaman verileceği hakkında çalışmalara başlandı. Resmi Gazetede yayınlanan açıklamaya göre 11 Temmuz 2020 Tediye ödeme tarihi belli oldu.

Tediye ödemesi net olarak 3.646 TL' dir. Yılda 32 günlük ikramiye (tediye) kamuya geçen taşeron işçilerine 4 taksit ile verilmektedir. Ancak bu ücretten SGK prim ücreti, damga vergisi ve gelir vergisi için kesintisi yapılacaktır. Kamuda hizmet veren tüm işçilerin tediye (ikramiye) alması zorunludur.

İKRAMİYE ÖDEMESİ;

Tediye İkramiyeyi Kim Veriyor?

  • 6772 sayılı kanuna göre kamu kurumlarında çalışan personeller tediye' den faydalanmaktadır.
  • Özel bütçeli kurumlar,
  • Sermayenin yarısından fazlasının devlete ait olan kurum-kuruluşlar,
  • Özel kurumda veya belediye de "Hizmet Akdi" adı altında çalışan personeller,
  • Genel-katma bütçeli kurum ve kuruluşlar,

ÖDEME TARİHİ;

Tediye, ikramiye olarak bilinmektedir. Yalnızca kamuda çalışan işçiler yararlanabilir. Yılda 4 kez farklı tarihler arasında verilmektedir. 900 binden fazla taşeron işçisi kadroya geçerek bu imkandan faydalanabilecek. 1. tediye 31 Ocak, 2. tediye 22 Mayıs, 3. tediye 27 Temmuz da ödenmişti. Son yapılan açıklamalara göre 4. tediye de 14 Aralıkta taşeron işçilerine verilecek.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE