Taşeron İşçi 26 Günlük Tediye İkramiye 3. ve 4. Taksit Ödeme Tarihi!

Taşeron işçilere 26 günlük ikramiye tediye ödemeleri tamamlandı. 2. dönem tediye 3. taksit ile 4. taksit ödemesi ne zaman yapılacak. İşte merak edilen sorunun cevapları.

Taşeron İşçi 26 Günlük Tediye İkramiye 3. ve 4. Taksit Ödeme Tarihi!

Taşerondan kadroya geçen işçilerin tediye ikramiye ödemeleri 3. ve 4. taksitleri ne zaman yapılacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 696 sayılı khk ile kamu kurumlarından taşeron sistemini tamamen kaldırdı. Taşeron işçilere yönelik olarak ek ödeme ve ikramiye ödemeleri için karalar resmi gazetede duyuruldu. 6772 sayılı kanun kapsamında çalışan işçilerin 2020  yılı kanunun 1. maddesine göre ilave tediye birinci taksitlerinin 31 Ocak tarihinde, ikinci taksitlerini ise 22 Mayıs tarihinde ödemesine karar verildi.  Peki ikramiye ödemelerinin 3. taksitleri 4. taksitleri ne zaman yapılacak ne kadar ikramiye ödemesi gerçekleşecek?

3. VE 4. TAKSİT İKRAMİYE ÖDEME TARİHLERİ;

Toplam 52 günlük olan tediye ödemesi 4 taksit halinde gerçekleştiriliyor. Ocak ayında ve mayıs ayındaki ödemelerin tamamlanmasının ardından ikinci Dönem  3. ve 4 taksitleri  Ağustos ile Aralık aylarında gerçekleştirilecek. 26 Günlük hizmet karşılığı ek ödemeler hesaba yatırılacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamu işçilerine ilave tediyelerin geçtiğimiz günlerde ramazan bayramı önce maaş hesaplarına yatırıldığını müjdesini verdi.

6772 sayılı kanun kapsamında kamu işçileri için yapılan ilave ikramiye ödemeleri için yer altında maden çalışanlara yönelik olarak tediye ödemesini tamamı 23 Aralık tarihinde ödemesine karar verildi.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Brüt asgari ücret tutar üzerinden hesaplanan ödemeler için en düşük 913 TL, en yüksek 1548 TL gerçekleşiyor. Brüt 3000 TL maaşı olan bir çalışan 929 TL,  brüt 3500 TL maaşı olan çalışan 1084 TL, brüt maaşı 4.000 TL olan 1.239 TL, 4500 TL maaş için 1394 TL ikramiye dönecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslanyurek
aslanyurek - 3 yıl Önce

İNŞALLAH KADRO ALAMAYAN ŞÖFÖRLERİDE ARTIK HATIRLARLAR

TASERON
TASERON - 3 yıl Önce

Õğretmenevlerinde tediye ödemiyorlar.Ūstune birde işten cikermalar var

Emekci işçi
Emekci işçi - 3 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elamanı olarak calısıyorum bizlerde haklardan yaralanmak istıyoruz kadro istiyoruz bakanım

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elamanı olarak calısıyorum bizlerde haklardan yaralanmak istıyoruz kadro istiyoruz sendika duy sesimizi duyur sesimizi