Tarımsal Destekleme Ödemeleri Başladı

Tarımsal desteklemeler kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ödemeleri başladı. Üreticilere yapılan tarımsal destekleme ödemeleri hala devam ediyor. İşte ayrıntılar…

Tarımsal Destekleme Ödemeleri Başladı

Tarımsal Destekleme Ödemeleri Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı konu ile ilgili bir açıklama yaparak 27 Mayıs 2015 tarihi itibari ile fark ödemeleri kapsamında ödemelerin başladığını duyurdu. Ödemeler başta kütlü pamuk olmak üzere yağlık ayçiçeği, aspir, soya fasülyesi, dane mısır, kanola, hububat-baklagil için yapılıyor. Bu ürünler için toplamda 1 milyar 883 bin tl prim desteklemesi ödemesi yapılacak.

Aynı zamanda hayvansal desteklemeler de devam ediyor. Bu kapsamda da süt regülasyon, buzağı, sürü yönetimi ve su ürünleri için 107 milyon tl destek ödenecek. 10 milyon lira kırsal kalkınma destekleri için üreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlandı. Diğer tarımsal amaçlı desteklemeler kapsamında sertifikalı tohum üretim/kullanım destekleri için de yine aynı tarihten itibaren 38 milyon tl ve lisanslı depoculuk için 3 milyon tl ödemesi de başladı. Bu sayede 27 Mayıstan itibaren 2 milyar 41 milyon tl destekleme ödemesinin aktarımı tamamlanacak. 2015 yılı Ocak ayından itibaren tarımsal destekleme kapsamında çiftçilerimize toplam 7,1 milyar TL destekleme ödemesi yapılmış olacak. Desteklemelerin %71'lik kısmı toplam tarımsal desteklemelerden oluşuyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE