Tarım Bakanından Memur Alımı Açıklaması! TBMM' de Konuştu

TBMM' de bütçe konuşmaları sırasında Genel Kurulda memur alımlarıyla alakalı Tarım Bakanından açıklama geldi. Tarım Bakanlığı memur alımıyla alakalı tüm detaylar haberimizde...

Tarım Bakanından Memur Alımı Açıklaması! TBMM' de Konuştu

Tarım Bakanı Pakdemirli, uzunca sürelerdir bakanlık bünyesine beklenen memur alımlarıyla alakalı olarak bilgilendirme yaptı. Açıklamasında çok kişi tarafından beklendiği bilinen Tarım Bakanlığı memur atamalarına açıklık getirerek, çalışmaların yapılacağını vurguladı. Açıklamasında yine net bir tarih belirtmeyen ve adayları hayal kırıklığına uğratan Bakan Pakdemirli " İki bakanlığımız birleşti. Şu an norm kadro çalışmalarını yapıyoruz. Norm kadro çalışmaları da tahmin ediyorum birkaç aya kadar biter. Ondan sonra oturup bir ihtiyaç planını çıkaracağız ve gerekli bakanlıklarımıza da başvurduktan sonra atamayla ilgili isteklerimiz yenilenecek. Zaten geçmişte bakanlarımızın yaptığı atamayla ilgili talepler şu an Hazine ve Maliye Bakanlığında ama en nihayetinde biz norm kadroyu çıkardıktan sonra bununla ilgili bir ihtiyacımız varsa ki olabilir diye düşünüyorum, biz de gerekli atamaları yapmak için gerekli adımları atacağız. " ifadelerini kullandı.

TARIM BAKANLIĞI MEMUR ALIMLARI BEKLENİYOR

Çok sayıda kişi tarafından bakanlık bünyesine hatrı sayılır bir alımın yapılması gerektiği yönünde paylaşımlar yapılıyor. Adaylar bakanlık bünyesine yapılmayan ve adeta bir çile haline dönüşen alımlarla alakalı umut ışığının yakılmasını bekliyorlar. Çok sayıda pozisyon için 1-2 kişilik yayımlanacak ilanların ilan bekleyen adayların problemlerini çözmeyeceğine değinilerek, bakana sitem ediliyor. Bakanın açıklamalarında yine net bir tarih ve kadro sözü vermeyişi, adayların tepkilerinin artmasına neden oldu. Tarım Bakanlığının uzunca sürelerdir beklenen ilanı konusunda sitemiz isinolsa.com üzerinden bizlere de çok sayıda geri bildirim gerçekleştiren adaylar; seslerini duyurmamızı istemektedirler. Tarım Bakanlığı bünyesine ilan bekleyen adaylar, taleplerine karşılık verilmesi ve çok sayıda mezunun memurluk yolunun açılarak atamaların yapılmasını istemektedirler.

YORUM EKLE