Suriyelilere Kalıcı Konut Verilecek! Görüşmeler Yapılıyor

Ülkemize sığınan 3.5 milyon Suriyeli vatandaşa kalıcı konut verilmesi konusu gündemde. Konu hakkında görüşmeler yapılıyor.

Suriyelilere Kalıcı Konut Verilecek! Görüşmeler Yapılıyor

Türkiye'nin hemen sınırında bulunan Suriye'de yaşanan iç karışıklıktan etkilenen halk bilindiği üzere dört bir yanda bulunan tüm ülkelere sığındı. Suriyelilere en çok kucak açan ülke Türkiye olarak bilinmekte olup her geçen gün Türkiye'de bulunan Suriyeli sayısı giderek artmaya devam ediyor.

Resmi rakamlarda Suriyeli sayısı 3 milyon civarı olarak gözükürken son verilere göre Türkiye'deki Suriyeli sayısının 3,5 milyona yaklaştığı görülmektedir. Ülkemize sığınan Suriyeliler bilindiği üzere konteynır kentlerde barınıyor. Tabi büyük bir bölümü buralardan giderek Türkiye'nin farklı yerlerinde evler tutmaktadır. Buna göre hükümet Suriyelilere kalıcı konut verilmesi konusunu görüşüyor.

HÜKÜMET GÖRÜŞME YAPTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile hükümetin basına kapalı bir toplantı yaptığı biliniyordu. Buna göre yapılan toplantı da Suriyelilere kalıcı konutun verilip, verilmemesi konusunun görüşüldüğü belirtildi. Peki Suriyelilere kalıcı konut nasıl verilecek, detaylar belli mi?

Buna göre basına sızan bilgiye göre Türkiye'nin sınır hattına kurulan konteynır kentlerde yaşamın zor olması ve kışın oldukça soğuk geçmesinden dolayı buralara konteynır kent yerine yüksek katlı binaların yapılması ve bu binalara Suriyeli vatandaşların yerleştirilmesi görüşülmektedir. Tabi konu hakkında henüz bir bilgi yok ancak eğer düşünüldüğü gibi gerçekleşirse büyük ihtimal ile TOKİ'nin sınır hattına Suriyelilerin konaklayabilmesi için yüksek katlı bina yapması görüşülüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem
Ekrem - 5 yıl Önce

Biz ev alamıyoruz Suriyelilerle ev veriyorlar wllahi helal oldun asgari ücretle ev geçindiren abilerimiz ablalarımız var Türk vatandaşlarına saygı YÖK ama suriyelilere sonsuz saygı var varmı böyle birşey

meram
meram - 5 yıl Önce

bu kadar kendi ülkemizin insanı asgari ücretle ev kirasını zor öderken benim vergimle suruyelilere konut verin hakkımı helal etmiyorum

Badem Hüloğğğ
Badem Hüloğğğ - 5 yıl Önce

Zehir zıkkım haram olsun.

Hayirlisi
Hayirlisi - 5 yıl Önce

Biz kira parasi odeyelim suriyeli gitsin evde otursun. Helal olsun

Vatandas
Vatandas - 5 yıl Önce

Binlerce kişi gece gündüz çalışıp psikoloji kalmayıp sinavla üniversiteye girer bunlar sınavsız,binlerce kişi yemez içmez masraftan kısar zar zor ev alır bunlara beleş konut..kendi ülkelerinde görmediği rahatlık burda padişah gibi yaşam oh ne ala!! ben kendi vatandasi oldugum ulkemde kacinci sinif muamele goreyim etmiyorum lan hakkımı helal haram zıkkım olsun !

......
...... - 5 yıl Önce

Kendi halkına cokmu yardım etmiş onca evsiz vatandaşlarımız varken suriyelilere ev veriyorlar yaziklar olsun sizlere nankör insanlar yakinda Türkiye yi de alirlar bizleride satarsiniz

Gece uçan pırasa
Gece uçan pırasa - 5 yıl Önce

Benim evim yok suriyelinin var çok iyi yaa

Kiracı
Kiracı - 5 yıl Önce

Biz kiracılar üç kuruş parayla gecinmeye calışalım vergilerin altında ezilelim ülkemize göz koymuş darbecilere karşı gece sabahlara kadar sokaklarda nöbet tutup tankların altına yatalım büyüklerimizi kuluyorum kendi evsizlerine değilde kendi bayrağını topragını korkaklar gibi bırakıp kacanlara versin unutmayınki kendi vatanını satan korkakların sana bir faydası olmaz