SSK, Bağkur, Emekli Sandığı Temmuz Emekli Maaş Zammı Gelişmeleri!

Memur ve emekli vatandaşların gözü kulağı yeni zam oranlarında! Temmuz ayında emekli maaş zammı ne kadar olacak? Enflasyon maaş zammı ve en düşük SSK, Bağkur Emekli Sandığı emekli maaşı detayları haberde.

SSK, Bağkur, Emekli Sandığı Temmuz Emekli Maaş Zammı Gelişmeleri!

2020 Emekliye zam ve ek ödeme Uygulanacak Mı?

2020 Temmuz ayında emekli maaşlarında zam artışı bekleniyor. En düşük emekli maaşının 1.500 TL olacağı açıklandı. Bugünden itibaren emeklilerin maaşları %4 ile %5 oranında artış gösterecek. Ancak dernekler bu oranın %10’ a çıkmasını talep ediyor. Temmuz ayında emekliler için ek ödeme olmayacak ancak maaşlarında %4 ile %5 oranında zam uygulanacak. Aynı zaman da Temmuz ayından itibaren dul ve yetim aylıkları da zam oranlarından etkilenecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI;

2020 yılı zam oranlarına göre en düşük SSK emekli maaşı 2.214 TL, en düşük BAĞ-KUR emekli maaşı 1.985 TL’ ye çıkacak. Ayrıca en düşük tarım emeklisi maaşı 1.490 TL olacak. 2020 Nisan ayında en düşük emekli maaşının 1.500 TL olacağı duyurulmuştu. Uygulanacak zamlardan SSK, BAĞ-KUR ve SGK emeklileri faydalanacak. Temmuz ayında da emeklilerin 4.57 oranında zam alacağı kesinleşti. Son açıklamalara göre kesin zam oranları 3 Temmuz da ilgili kurumlar tarafından açıklanacak.

EMEKLİLERİN GÖZÜ 2020 MAAŞ ZAMMINDA;

Emekliler yıl içerisinde (Ocak-Temmuz) 2 kere zamlı maaş almaktadır. 10 milyon olan SSK, BAĞ-KUR ve SGK emeklileri merakla ne kadar zam olacağını bekliyor. Ancak tahminlere göre %4.57 oranında maaşlara zam uygulanırken ek ödemenin temmuz ayında verilmeyeceği de ilgili kurumlarca duyuruldu. 2020 emekli maaşı az 1.500 TL iken en fazla 6.304 TL olarak belirlendi. Şu an da gözler merakla Temmuz ayına çevrildi. Tüm emekliler zam oranlarına göre ne kadar maaş alacağını merakla bekliyor. Emekli maaş zammı belli olur olmaz anında haberdar olmak için TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
tufan_tufan
tufan_tufan - 2 yıl Önce

En düşük ssk emekli maaşı 2224 tl mi yalancılara haram olsun haram olsun

Ali Ener
Ali Ener - 2 yıl Önce

Ben emekli yim yedi sefer zam aldım orantısız zam bana gelen zamdanbabirgaydası olmadı benhep ezildim enflasyonda haksızlık orada